LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

Mamak`ta Akıllı Telefonlara Çevreci Çözüm

Her geçen gün artan akıllı telefon kullanıcı sayısı ile ortaya çıkan şarj sorununa Mamak Belediyesi “Güneş Enerjili Akıllı Şarj Bank” adlı çevreci bir çözüm getirdi. Gelişen teknolojiye duyarsız kalmayan Mamak Belediyesi, ilçenin uğrak noktaları olan Mamak Kültür Merkezi, Yüzme Havuzu ve Kapalı Spor Salonuna yerleştirilen akıllı istasyonlar ile sürekli şarj sorunu yaşayan vatandaşlara, telefonlarını güneş enerjisi ile şarj edebilme imkanı sunuyor. Aynı anda birden fazla telefonun ve USB bağlantılı elektrikli cihazların şarj olmasını sağlayan istasyonlar, çevresinde 8-10 kişinin oturabileceği ahşap bir alana da sahip.

 

7/24 ŞARJ EDEBİLECEKLER

Doğal kaynakları etkin kullanmayı amaçladıklarını ifade eden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül,“Bu akıllı istasyonlar ile Mamaklılar 7 gün 24 saat boyunca telefonlarını ve diğer dijital aletlerini şarj edebilecekler. Hedefimiz her alanda teknolojinin tüm imkanlarından yararlanıp vatandaşlarımızın yaşam standartlarını daha da üst seviyelere çıkarmak” dedi. Estetik görüntüsü ve oturma alanına sahip bu istasyonlar, şarj etmenin dışında dekoratif görüntüsü ve aydınlatma özelliği ile de dikkat çekiyor.

 

ZOR DURUMLARDA ADETA KURTARICI OLACAK

İlk başta ne olduğunu anlamadığını ifade eden öğrenci Emine Güngör “Üzerindekileri okuyunca güneş enerjisi ile telefonlarımızı şarj eden bir alet olduğunu gördük. Bizim gibi gençler ve telefonlarını çok kullananlar için yararlı bir şey. Günde 2-3 defa telefonumuzu şarja takıyoruz. Zor durumlarda adeta bizim için kurtarıcı olacak” şeklinde konuştu.

www.haberankara.com

18.10.2017