LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

Manisa`da gece de rahatlıkla bisiklet kullanılabilecek

Manisa Büyükşehir Belediyesi`nin Vestel ile birlikte kentte hayata geçirdiği 41 kilometrelik bisiklet yolunun gece de kullanılması amacıyla aydınlatma çalışması başlattı. Bisiklet yolunun tamamının aydınlatılması ile birlikte vatandaşlar, geceleri de rahatlıkla bisiklet kullanabilecekler.

 

Manisa kent merkezinde bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak için Manisa Büyükşehir Belediyesi`nin Vestel ile ortaklaşa hayata geçirdiği 41 kilometrelik bisiklet yolunun aydınlatılması için çalışmalar başladı. Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından Vestel City`de üretilen yeri malı LED lambalar, bisiklet yoluna yerleştirilmeye başlandı.

 

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, kente kazandırılan bisiklet yolu projesinin bir şehri baştan başa dolaşma özelliğiyle Türkiye`de bir ilk olduğunu vurguladı. Bisiklet yolunu günün 24 saatinde kullanıma uygun hale getirmeyi amaçladıklarını aktaran Gençoğlu, "Hedefimiz, bisiklet kullanımında Manisa`nın öncü illerden biri olması. Bu hedefe ulaşılması konusunda Büyükşehir belediyesi olarak gereken neyse yapıyoruz. Halkımızın gündüzleri olduğu kadar, geceleri de rahatlıkla bisiklet kullanmasını sağlamak için bisiklet yolumuzu aydınlatmaya başladık. LED lambalar tamamen yerleştirildikten sonra vatandaşlarımız artık geceleri de bisiklet kullanabilecekler" diye konuştu. (DHA)

www.hurriyet.com.tr

12.08.2017