LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

Çiftlikköy’e modern aydınlatma

Yalova’nın Çiftlikköy ilçesinde cadde ve sokakların modern aydınlatma sistemleriyle ışıklandırılmasına devam ediliyor.

 

Çiftlikköy Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Elektrik Birimi tarafından yapılan çalışmalarla, Atatürk Caddesi’nin Köprülü Kavşaktan Mokamp’a kadar olan kesiminde 24 adet aydınlatma direği yenilenerek LED’lerle donatıldı.

 

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, daha önce Çiftlikköy sahili, 32 adet çocuk parkı, Gacık Deresi çevresi ve ana caddelerin LED’li ve enerji tasarruflu aydınlatmalarla ışıklandırıldığını belirterek, “Modern, enerji tasarruflu ve uzun ömürlü aydınlatmalarla ilçemizi donatmayı sürdürüyoruz. Belediyemizce yapılan çalışmalarla Atatürk Caddesi’nin kavşaktan sahile kadar olan kesiminde 24 elektrik direğini 60 Watt’lık LED aydınlatmalarla yeniledik. 5000 saatlik ömrü olan bu aydınlatmalar hem daha fazla ışık veriyor, hem de eski tip aydınlatmalara göre yüzde 70 daha az enerji harcıyor. Kurban Bayramı’na kadar da Atatürk Caddesi’nin Çiftlik Mahallesi ve Sultaniye Mahallesi bölümleri de armut tipi LED aydınlatma sistemi ile donatılacak” diye konuştu.

 

8 metre yükseklikteki 24 elektrik direğinin her biri 60 Watt’lık aydınlatma sağlıyor. Her bir LED’li aydınlatmanın 5000 saatlik ömrü bulunuyor. Yalova (DHA)

www.hurriyet.com.tr

22.08.2017