LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

Doğrusal LED modüller için en iyi 5 uygulama fikri

LED ışık kaynaklarının en çok kullanıldığı yerlerden biri doğrusal formda aydınlatmalardır. Piyasa deyimi ile şerit LED modülleri ki bunlara bu iş için çok uygundur. Şerit LED’ler hem iç mekan hem de dış mekanlarda, kişisel ve ticari kullanımlar için geniş uygulama yelpazesine sahiptir.

 

İstenilen renk sıcaklığında beyaz ve çok çeşitli göz kamaştırıcı renklerde olabilirler. Doğrusal LED modüller hafiftir ve istenilen uzunlukta kesilerek tamamen özelleştirilerek kullanılabilirler. Reklam panoları için arka plan, mutfak tezgahı aydınlatmalarından oteller, fuarlar, mağazalar, marketler gibi ticari aydınlatmalara uzanan farklı yerlerde kullanılabilirler.

 

Doğrusal ışık kaynağı şerit LED modüller, günümüzde aydınlatama sektörü için önemli bir donanımdır. Bugün şerit LED’lerin kullanıldığı önemli aydınlatma fikirlerinden konuşalım.

 

1. Doğrusal LED ile mutfak aydınlatmaları

Mutfaklar genelde doğrusal bir mutfak tezgahı ve onu tamamlayan üst dolaplar ile klasik bir yapıdır. Tezgah yadınlatmalarını üst mutfak dolapları altına yerleştirilen doğrusal LED modüller ile aydınlatılarak doğru ışıkta nefis yemeklerin hazırlanmasına katkıda bulunur.

 

Bir diğer kullanım, mutfak eşyalarının konulduğu dolap içi aydınlatmalarını söyleyebiliriz. Hatta burada kapaklara yerleştirilecek mikro anahtar ile dolap açıldığında ışıklar yanacak şekilde uygulama yapmak mümkündür. Düşük voltaj ile (10, 12, 24 volt) çalışan LED modüller güvenlik için idealdir.

 

2. Doğrusal LED ile banyolarda aydınlatma

Banyolardaki aynalar, dolaplar, duş kabini, doğrusal yapıları itibarı ler şerit LED’ler ile aydınlatma için çok uygundur. Esnek şerit LED’ler dairesel veya oval nesler için kullanılabilir. Detay alanların bu şekilde aydınlatılatılması genel alanlar için daha az watlı tavan lamba kullanılmasını mümkün kılar ve tasarruf sağlar.

 

Özellikle soğuk beyaz LED ışıkları banyonun daha temiz ve steril görünmesini sağlar. Hatta dekoratif bir atmosfer için bazı noktalar mavi doğrusal LED modülleri ile aydınlatılabilir.

 

Özellikle aynanın aydınlatılmasında renksel geri verimi ve ışık kalitesi yüksek ürünlerin secilmesi önemlidir.  Dikkat edilmesi gereken diğer konu ıslak alanlarda IP koruması yüksek ürünlerin kullanımıdır.

 

3. Doğrusal LED ile yatak odası aydınlatma

Yatak odaları sizin özelinizdir ve evinizde sahip olduğunuz önemli kişisel alanlardan biridir. Bu nedenle evinizde kendinizi rahat hissedeceğiniz en önemli yer olmasını sağlamak hayati önem taşımaktadır. Yatak odasına güzel ve rahat bir atmosfer katmak için doğrusal LED modüllerini nereye yerleştireceğiniz önenlidir. Yatağınızın başına, dolap kenarlarına tavan kenarlarına gizli ışık uygulamaları idealdir. Yine dolap içlerinin aydınlatılması eşyalarınızın görülmesi için faydalıdır.

 

Işık seviyelerini değiştirebileceğiniz DIM uygulaması çok kullanışlı olacaktır. Kişiselleştirilmiş aydınlatmanızda, sıcak beyaz ışık kullanılması konforlu ve rahat bir ortam için çok önemlidir. Beyaz ışılar ile birlikte farklı ışık rengi seçenekleri ve bunların uzaktan kumanda ile kontrolünü sağlanabilir ve bununla ruh halinizi odanıza yansıtabilirsiniz.

 

4. Doğrusal LED ile salon aydınlatma

Salonlarda dikkatlice yerleştirilmiş doğrusal ışıklar, kendiniz, aileniz ve misafirleriniz için yaratmak istediğiniz ambiyansı konumlandırmanız yardımcı olur. İyi bir atmosfer keyifli zamanlar için kaçınılmazdır.

 

Doğrusal LED modülleri, masanızın etrafına, tavan gizli aydınlatmalarına, perde ve dolapların kenarına koymayı planlayabilirsiniz. Sadece beyaz renk sıcaklıkları ve/veya renkli ışık kombinasyonları ile seçiminizi yapabilirsiniz. Dinamik ışık kontrolu ile farklı konfor ve ambiyans yaratabilirsiniz.

 

5. Doğrusal LED ile bahçe aydınlatma

Bahçeli bir eviniz ve verandanız var veya yazlığınızdaki bahçenizde kamelyaya sahipsiniz. Uzun sıcak yaz gecelerinde burda vakit geçirmeyi tercih edebilirsiniz. Verandanıza veya kamelyanızda uygun yerlere yerleştireceğiniz doğrusal LED ışıkları size bu zamanlarda eşlik edecektir. Yine duvar veya çit kenarlarına yerleştireceğiniz yeşil şerit LED’ler çimlerinizin ve bitkilerinizin güzel görülmesini sağlayacaktır. UV ışık ihtiva etmeyen LED ışıkları sinek ve böcekleri çekmeyecek bunlardan rahatsız olmamanızı sağlayacaktır. Yine bahçe aydınlatmasında IP koruma sınıfı yüksek doğrusal LED modülleri kullanın veya doğrusal LED modüllerinizi IP koruma sağlayacak düzenekler içinde kullanın.

www.ledportali.com

29.05.2017