LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

Aydınlatma Kontrolü Düşük Bütçeyle Cebinizde

Akıllı teknolojiler tüm hızıyla hayatımıza girmeye devam ediyor. Bu teknoloji devrimi aydınlatma alanında da kendini gösteriyor. Sadece 10-12$ bütçe ile aydınlatma kontrolünü cebinize taşıyabileceğinizi biliyor muydunuz ?

 

 

Xiaomi, merkezi Pekin’de bulunan özel bir elektronik şirketidir. Dünyanın en büyük beşinci akıllı telefon üreticisi olarak biliniyor. Xiaomi, sadece akıllı telefon üretmiyor; mobil uygulamalar, taşınabilir bilgisayarlar ve ilgili tüketici elektroniği ürünleri de üretiyor.

 

Bu ürünlerin bir tanesi de Mi Smart Plug; özetle kablosuz kontrollü priz aparatı olarak tanıtılabilir. Mi Home isimli uygulama ile 2200W güce kadar bağlı olan cihazları uzaktan açıp kapatabiliyorsunuz. Mi Home, hem iOS hem de Android cihazlar için indirilebilir. Mi Plug, evinizdeki modem ile eşleşerek dünyaya açılabilir. Bu sayede evde olmadığınız zamanlarda bağlı cihazlarınızı uzaktan kontrol edebilirsiniz.

 

Mi Plug‘ı aydınlatma panosunda ilgili sigortadan sonra yerleştirerek aydınlatma kontrolünü kolayca cebinize taşıyabilirsiniz. Bu sayede aydınlatmaları dilediğiniz zaman açabilir, dilediğinizde kapatabilirsiniz.

 

Zamanlayıcı fonksiyonu sayesinde, aydınlatmaların devreye gireceği ve kapanacağı saati ayarlayabilirsiniz. Zamanlayıcının haftanın hangi günlerinde tekrarlanacağını da uygulamadan ayarlayabiliyorsunuz.

 

Henüz test aşamasında olan güzel bir özellikten daha bahsetmek istiyorum. Uygulamadan konum özelliğini aktif ettiğinizde; evinize yaklaştığınız anda konumunuz akıllı telefonunuz vasıtasıyla otomatik olarak tespit edilir ve aydınlatmalar devreye girer.

 

Mi Plug‘ı dikkat çekici yapan şey fiyatı. Sadece 10-12$ aralığında bu ürüne sahip olabilir ve akıllı teknoloji deneyimini yaşayabilirsiniz.

 

Bu deneyimi genişletmek isterseniz, Xiaomi’nin akıllı ev kiti içerisinde bulunan hareket dedektörü veya ip kameralardan yardım alabilirsiniz. Örneğin, evde olduğunuzda veya bir bölgede hareket algılandığında aydınlatmalar otomatik olarak devreye girebilir.

www.aydinlatma.gen.tr

21.05.2017