LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

Üç adımda gelişmiş LED ışık ölçümü

LED ışık kaynakları günümüzde aydınlatma sektöründe oldukça yaygın olarak kullanılmakta. LED’lerin ışık kaynağı olarak kullanımı özellikle yeni projelerde %70-80 aralığında olduğu çeşitli kaynaklarda belirtilmektedir. Kullanımı artan LED ışık kaynaklarının optik parametrelerinin barındırdığı çoklukların doğru, etkili ve güvenilir bir biçimde ölçülüp değerlendirilmesi önem kazanmaktadır.

 

LED ölçüm sistemleri sağlayıcısı Vektrex, geçtiğimiz günlerde güç kaynalarından LED ışık kaynaklarına bu ölçümlerin yenilikçi yöntemlerle en doğru biçimde nasıl yapılacağını hakkında anlatımlı 3 video yayınladı.

 

İlk bölümde, yeterli gücü temin eden DC güç kaynakları, tek darbeli ve sürekli darbeli DC gerilim (PWM) beslemelerinde doğru ölçümler için önemini ve ölçüm metodlarını anlatılıyor.

 

İkinci bölümde, doğru LED ışık ölçümleri için kullanılması gereken ölçme yöntemlerinden bahsediliyor.

 

Üçüncü bölümde, hangi faktörlerin en uygun tekrarlanabilirlik için kontrol edilmesi gerektiğini ve ölçüm cihazınızda aranacak özellikler ve nelerden kaçınılması gerektiği örneklerle anlatılmaktadır.

 

Vektrex hakkında:

Vektrex, uzman LED üreticilerinin ihtiyaçlarına ve SSL pazarı için gelişmiş hassas akım kaynakları ve ölçüm sistemleri tasarlayıp geliştirmekte, üretmekte ve pazarlamaktadır. Ürün gamında hassas akım kaynakları, termal kontrol odaları, ışık ölçüm sistemleri, LM 80 sistemleri, LM 85 sistemleri, yazılım ve aksesuarları yer alıyor.

www.ledportali.com

27.03.2017