LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

Lamp 83 ışığı Yargıcı’da

Türk hazır giyim sektörünün en saygın firmalarından YARGICI’nın Beyoğlu’nda inşa edilen yeni merkez ofisinin tüm aydınlatmasını LAMP 83 üstlendi. Bundan böyle YARGICI’nın yeni kreasyonları, LAMP 83’ün ışığı altında tasarlanacak.

 

1978’den beri Türkiye’de hazır giyim sektörünün temel taşlarından birisi olarak faaliyetini sürdüren YARGICI, Beyoğlu’nda inşa edilen 2500 m2’lik üç katlı merkez ofisinin aydınlatmasında LAMP 83’ü tercih etti. Yaklaşık üç aylık bir sürede tamamlanan ve 64 metreye varan kesintisiz ışık hatlarının oluşturulduğu çalışmanın sonuçlarından her iki taraf da memnun.

 

Toplam 291 adet ürün kullanılan proje kapsamında YARGICI’nın mimari ekibi ile beraber çalışan LAMP 83, genel ofis alanları, resepsiyon, toplantı odaları, eğitim salonu, koridor alanları, dinlenme-yemek bölümü ve ıslak hacimler olmak üzere yedi ana bölüm için ayrı ayrı aydınlatma konsepti hazırlandı. Yapılan çalışmalarda YARGICI’nın tasarımlarındaki sadelik ile birlikte gelen şıklık, LAMP 83 için bir başlangıç noktası oldu.

 

YARGICI’da iç mimar olarak görev yapan R. Volkan Öztezcan projeyi ‘Ofis aydınlatmamız için hem standartlara uygun, hem de YARGICI’nın mağazalardaki aydınlatma karakterine paralel bir tasarım yapmak istedik. Bu nedenle çalışma arkadaşlarımıza aydınlatma anlamında uygun bir çalışma ortamı sağlarken, aynı zamanda mağazalarımızdaki ışık rengi ve aydınlatma seviyesini yakalamaya özen gösterdik. Ayrıca ofisimizin mimari tasarımına uygun ürünler kullanmak istiyorduk. Bu anlamda LAMP 83’ün geniş ürün gamı sayesinde istediğimiz ürünleri rahatlıkla seçebildik.’ sözleriyle anlattı.

 

Sarfiyat anlamında ekonomik olması, uzun ömürlülük, verimlilik, ortamı ısıtmaması, kablolama ve montaj kolaylıkları gibi sebeplerden dolayı LED aydınlatmaya yöneldiklerini söyleyen Volkan bey, LAMP 83 ile çalışma tercihlerini kısaca şöyle açıkladı: ‘YARGICI olarak ofisimizde Avrupa kalitesinde yerli ürünler kullanmak istedik ve bunu LAMP 83 ile rahatlıkla başardık. İstemiş olduğumuz doğru aydınlatma tasarımını en doğru şekilde çalışan ‘LAMP 83 proje grubu’, aynı zamanda hızlı revizeler ve hızlı geri dönüşler ile de çözüm ortağımız oldu. Aydınlatma tasarımı, ürün tercihi, ürünlerin projedeki yerleşimi, Dialux simülasyonları ve lejant sunumları da LAMP 83’ü farklı kılan diğer unsurlardı. Ayrıca LAMP 83 ekibinden elektrik mühendisi bir arkadaş da proje çalışması, ürün ve numune sunumu, teslimat, satış sonrası hizmetler gibi konularda devamlı bize destek verdi. Dolayısıyla YARGICI olarak LAMP 83 ile çalışmayı tercih ettik ve bu durumdan oldukça memnunuz.’

 

LAMP 83 Satış Grup Müdürü Serhan Acar ise, YARGICI için yapılan çalışmayı ‘Türk hazır giyim sektörünün en prestijli markalarından birisi ile beraber çalıştığımız proje kapsamında standart ürünler dışında 64 metrelik koridor boyu uzanan ışık hatları gibi özel çözümlere de başvurmamız gerekti. Bu şekilde farklı tasarımlara sahip ofisleri aydınlatmak, hem proje ekibimizin yaratıcılığını, hem de üretim anlamında özel çözümlere ulaşabilme kabiliyetimizi de geliştiriyor. Ortaya çıkan sonuçtan müşterimizin de memnun olması bize ayrıca keyif verdi.’ şeklinde yorumladı.

 

Projenin teknik detayları:

İş gününe başlanan resepsiyon alanında hem yaratıcı çalışma ekibi, hem de misafirlere enerjik ve dinamik bir his vermesi için Joy LED ailesinin kare ankastre yönlendirilebilir ürünü tercih edildi. Aynı ailenin farklı ürünleri diğer alanlardaki genel aydınlatma ihtiyacını karşılamak için de kullanıldı.

 

Ofis alanlarında bütün gün tasarım yapan ekibin çalışma konforunu sağlamak amacıyla, ürün seçimi ve konumlandırılması kamaşma faktörü dikkate alınarak yapıldı. Bu bölümde Ark ürün ailesinin sarkıtları, masa boyutlarına uygun olarak çeşitli uzunluklarda üretildi.

 

Koridorlarda homojen ve geçiş alanı duygusunu yaşatacak, ofis alanlarına göre daha yumuşak bir aydınlatma hedeflenmişti. Bunu sağlamak için de tüm koridor boyunca uzanan ışığı, kesintisiz olarak kullanılan lineer Ark LED ankastre çözümü ile sağlandı. Projede yer alan kesintisiz ışık hattının en uzunu 64 m olarak tasarlandı.

 

Ark lineer sarkıt ürünlerin dali dim versiyonu eğitim salonunda ışığın ihtiyaca göre kontrol edilebilmesine olanak tanıdı. Mutfak bölümünde ışığın çıkışının derinde olmasıyla gözü rahatsız etmeyip ve kamaşmayı önleyen Joy LED ürünüyle de hoş bir ambiyans yakalandı. Son olarak ıslak hacimlerde IP54 Solo ürününe yer verildi.

www.ledportali.com

01.02.2017