LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

Philips Aydınlatma, Enerjisa ve Carrefoursa`dan Enerji Verimliliği Kampanyası

Philips Aydınlatma ve Enerjisa, enerji verimliliği haftasında konuya dikkat çekmek üzere CarrefourSA marketlerde tanesi 2.90 TL`ye led lamba satmayı hedefliyor.

 

Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, Philips Aydınlatma, Enerjisa ve CarrefourSA Enerji Verimliliği Haftası kapsamında bir kampanya düzenledi.

 

CarrefourSA`da 30 TL`lik alışveriş yapan tüketiciler, yapılan iş birliği kapsamında 13-16 Ocak tarihleri arasında Philips Essential 4 watt led lambayı 2,90 TL`ye alabilecek. Böylece içerisinde 12 adet aydınlatma noktası olan bir evde, bu kampanyayla 35 TL yatırım maliyeti ile bir yılda 134 TL`ye kadar elektrik tasarrufu yapmak mümkün olacak. Ayrıca tüketiciler, enerji verimliliği konusunda eğitim alan mağaza görevlilerinden, evlerinde nasıl daha fazla enerji tasarrufu yapabileceklerine ilişkin bilgi de edinebilecekler. Tüketiciler, ayrıca 27-30 Ocak tarihleri arasında da indirimli led kampanyasından tekrar yararlanabilecekler.

 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Philips Aydınlatma Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Göktuğ Gür, dünyanın daha önce görülmemiş bir hızla değiştiğini belirterek, "Artan nüfus, şu anda global olarak kullanılan elektriğin yüzde 15`ine denk gelen aydınlatma tüketimindeki artışı da beraberinde getiriyor. Bugün dünyada yaklaşık 50 milyar aydınlatma noktası bulunurken, bu oranın 2030 itibariyle 59 milyara çıkacağını öngörüyoruz. Bu öngörü doğrultusunda, elektrik tüketimini azaltacak verimli ürünler kullanmaya olan ihtiyaç artık en yüksek seviyede." değerlendirmesinde bulundu.

 

Önceliklerinin doğru ışığı, bir yandan enerji ve kaynak tasarrufu sağlarken, diğer yandan da tüketicilerin rahatlığını, verimliliğini ve güvenliğini artırarak, sürdürülebilir bir şekilde sunabilmek olduğunu bildiren Gür, bu anlayış çerçevesinde Enerjisa ve CarrefourSA ile başlattıkları iş birliğiyle Türkiye`de enerji verimliliği konusundaki farkındalığı artırmanın kendileri için çok önemli olduğunu söyledi.

 

Enerjisa Üst Yöneticisi (CEO) Kıvanç Zaimler de sürdürülebilir bir gelecek için çalışmalarına devam edeceklerini belirterek, "Bağımsız şirketler tarafından yapılan araştırmalara göre halkın yüzde 50`sinin gündeminde elektrik tasarrufu bulunmuyor. Oysaki hane halkının yıllık enerji tüketiminden sağlanabilecek yüzde 1`lik yani 600 bin megavatlık tasarrufla 130 milyon liralık katma değer yaratmak mümkün. Bu farkındalıktan yola çıkarak geçtiğimiz ay `Enerjini Koru` hareketiyle bir tasarruf kampanyası başlattık. Bu kapsamda hane halkına yönelik öneriler sunuyoruz. Philips Aydınlatma ve CarrefourSA ile başladığımız iş birliğiyle bu önerileri farklı bir alana taşımış oluyoruz. Enerji verimliliği konusunda sahip olduğumuz birikim ve sorumluluk bilinci ile yol gösterici olmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

 

CarrefourSA Genel Müdürü Hakan Ergin ise sadece "Enerji Verimliliği" haftasında değil her zaman tasarrufa önem veren bir marka olduklarını vurgulayarak, enerji başta olmak üzere her alanda tasarruf edilmesi gerektiğine dikkati çekti.

 

2017 yılının CarrefourSA marketlerinde her anlamda daha fazla tasarrufun sağlandığı bir yıl olacağını kaydeden Ergin, şunları kaydetti:

 

"Marketlerimizde yapılacak her alışverişte hane gelirine katkımız oluyor ve bu anlamda müşterilerimizin tasarruf etmelerini sağlıyoruz. Ülke olarak her bir vatandaşımızın yıllık tasarruf oranını artırmamız ve kaynaklarımızı bizleri geleceğe taşıyacak adımlar için yönlendiriyor olmamız gerekiyor. Sadece ülkemizde değil tüm dünyada artan enerji ihtiyacına bağlı olarak bilinçli kullanım sağlanması gerekiyor. Enerji verimliliğini sağlamak için bireyden sivil toplum kuruluşlarına, toplumun her unsuruna büyük görev düşüyor. CarrefourSA olarak Enerjisa ve Philips Aydınlatma ile başladığımız işbirliğinden memnuniyet duyuyoruz."

www.haberler.com

12.01.2017