LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

Sidney Research Campus’ü mimari aydınlatması

Harvard Üniversitesi ve Massachusetts Institute of Technology (MIT) bünyesinde yer alan Sidney Araştırma Kampüsü’nde yeni düşünce bir Mimari Aydınlatma çalışması, bilim ve sanatı harmanlıyor.

 

Üç binada oluşan 31.600 metrekarelik kampüs eskiden beri tarihli görünümlü ile büyük bir yaşam alanı olarak bilim insanlarına ev sahipliği yapıyor. Ancak son bir değişiklikle küçük biyoteknoloji şirketleri için modern ofisler ve laboratuvar alanlarına dönüştürüldü.

 

Arrowstreet firması kiracıların atılım çalışmalarını desteklemek için binaların iç ve dışını şık ve yalın ortak kullanım alanları tasarlamış. Bir binada iLight Plexineon White, armatürleri ile kaplı “görsel görüntüler” olarak kullanılıyor. Montajı tavana göre ayarlanarak yerleştirilen armatürler, ana kat asansör lobisinde ve diğer binanın dört katının her birindeki asansörlerin dışında bir 3D efekti yaratıyor.

 

Tasarım ve uygulama zorlukları

Büyük sorun, bu uzun armatürlerin L şeklindeki köşe dönüşlerinin akıcı ve eğlenceli hale getirilmesi oldu. Işık bantları konusu tasarımcı ile konuşuldu, onlar 2 inç olarak düşünmüşlerdi, temiz ve daha zarif bir görünüm için ışık bantları 1 inç olarak karalaştırıldı. ILight, üretici temsilcisi, müteahhit ve elektrik montaj şirketi arasında tam bir koordinasyon sağladı. Çizgi şeklinde bir aydınlatma için dikkatli montaj işlemleri yapıldı. Bu avantaj sağladı ve herkesin memnun olduğu sonuç ortaya çıktı.

 

Proje detayları:

İş sahibi; Biomed Realty Trust

Aydınlatma tasarımı; Schweppe Lighting Design, Inc.

Mimari ve iç tasarım; Arrowstreet

Ürün; Plexineon White 1X 3500

(Haber kaynağı: http://www.ilight-tech.com)

www.ledportali.com

30.12.2016