LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

Şikago’nun Akıllı Aydınlatma Projesi

Şikago Belediye Başkanı ‘Akıllı Aydınlatma Projesi’ kapsamında yeni nesil sokak aydınlatmalarının LED’e dönüşümünü, yedi mahallede örnek uygulamasının uygulandığını duyurdu. Şehir sakinlerinden yılsonuna kadar, aydınlatma teknolojisindeki en son gelişmeleri temsil eden yeni LED aydınlatmalar hakkında geri bildirim yapmaları istenmektedir.

 

Şikago Akıllı Aydınlatma Projesi Sokak Aydınlatma hizmet taleplerine daha iyi, daha güvenilir dış aydınlatma hizmeti sağlayarak, Şikago sakinlerinin kamu güvenliği ve yaşam kalitesini arttırmak için tasarlanmıştır.

 

Akıllı Aydınlatma Projesi Şikago Ulaştırma Bölümü (CDOT) ile yakın koordinasyon içinde Chicago Altyapı Güvenlik birimi (CIT) tarafından yürütülüyor. Tamamlandığında bu ülkenin en büyük LED dönüşüm projelerinden biri olacak ve ülkenin en büyük aydınlatma kontrol ağı oluşturacaktır.

 

Şehir çapında bu iddialı aydınlatma modernizasyon girişiminde teknolojideki gelişmelerden yararlanılacak, daha güvenilir, yüksek kalite dış aydınlatma sağlanacaktır:

 

Yaklaşık 270.000 eski yüksek basınç sodyum (HPS) lambalar, modern, enerji tasarruflu LED lambalar ile değiştirilecektir.

 

Kablosuz aydınlatma yönetim sisteminin kurulması gerçek zamanlı izlemeyi sağlayacak ve  büyük ölçüde arıza müdahale süreleri azaltacak.

 

Mevcut direklerin ve kablolamanın dönüşüm sırasında onarımı, sistem kullanım ömrü ve arıza oranını azaltacak.

 

Geribildirim talebi

Şikago Akıllı Aydınlatma için Aralık 2016 döneminde tedarik kesinleşmeden önce şehir sakinlerinden geribildirim almak için yeni LED aydınlatma örnek uygulamaları yapmıştır. Bu amaçla yeni LED aydınlatma armatürleri şehrin yedi ayrı bölgesine sokaklara montaj edilmiştir.

 

Işık kalitesi, aydınlatma düzeyleri ve görünülürlük hakkında sakinlerin görüşleri istenmektedir. Görüşler web sitesi üzerinden online www.chicagodot.org adresinden yapılmaktadır.

 

Şikago ‘Akıllı Aydınlatma Projesi’ hakkında:

·         Işık kaynağı olarak LED ışık yayan diyotlar için kullanılır.

·         LED lambalar HPS (sodyum) lambaların yarısından daha az enerji kullanır.

·         LED lambalar HPS lambaların 3 katı kadar uzun ömürlüdür.

·         LED lambaların ışıkları, 1970 yılından beri kullanılan sarı ışık veren HPS lambalara göre daha beyaz ışık vermektedir.

·         LED lambalar gece görünürlüğünü arttırır net, canlı ışık sağlar.

·         LED lambalarda, aydınlatma kontrol ağı ile birlikte, özel aydınlatma ihtiyaçlarını karşılamak için ışık seviyeleri ayarlanabilir.

·         Şikago Akıllı Aydınlatma projesinde ışık, sokaklar ve kaldırımlara yönlendirilerek evlerin penceresinden içeriye daha az ışık girmesi için tasarlanmıştır.

www.ledportali.com

22.12.2016