LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

Philips, Cakarta`da aydınlatma sistemi kuruyor

Philips, Cakarta`ya dünyanın en büyük bağlantılı sokak aydınlatma sistemlerini kurmaya hazırlanıyor.

 

Şirket açıklamasına göre, Philips Aydınlatma, Cakarta`nın sokak aydınlatma sistemini dönüştürüyor. Cakarta`nın akıllı şehre dönüşümünde önemli bir adım olan bu gelişme ile enerji tasarruflu LED`lerden oluşan yaklaşık 90 bin sokak lambası, Philips CityTouch aydınlatma yönetim sistemine bağlanıyor.

 

Projede, sadece 7 ayda günde yaklaşık 430 aydınlatma noktası bağlanması hedefleniyor. Bu özelliğiyle Cakarta projesi, dünyada sokak aydınlatması alanında bugüne kadar yapılan en hızlı donanım iyileştirme ve uzaktan yönetim projesi olarak öne çıkıyor.

 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Philips Aydınlatma Endonezya Yönetim Kurulu Başkanı ve Direktörü Chandra Vaidyanathan, şunları kaydetti:

 

"Philips CityTouch sokak aydınlatma sistemi, 2012 yılında piyasaya sunulduğu günden beri 35 ülkede 700 projede kullanıldı. Karbon ayak izini azaltma konusunu birinci önceliği olarak belirleyen devletler, sokak aydınlatmalarını iyileştirerek yüksek enerji tasarrufu sağlayan bağlantılı aydınlatma teknolojileriyle donattılar.

 

Entegre kablosuz bağlantı kabiliyeti sayesinde kolayca kurulabilen bu sistem, her bir sokak lambasının kendi performansını ve durumunu bildirmesi sayesinde bakım sürelerini de önemli ölçüde kısaltıyor. Dünyadaki 300 milyon sokak lambasından sadece yüzde ikisinde bu tür bir sistem kullanılıyor. Cakarta`ya yönelik bu ileri görüşlü akıllı şehir planı, Güneydoğu Asya`da öncü niteliğinde."

 

Açıklamada, Cakarta`da kurulan sistemin dünyanın en büyüklerinden biri olsa da, Philips CityTouch teknolojisinin küçük veya orta büyüklükteki kümekentlere de ölçeklenerek önemli avantajlar elde edilmesini sağlayabildiği belirtildi. LED armatürler ile uzaktan izleme sistemini buluşturan Philips CityTouch aydınlatma yönetim sisteminin hem enerji hem operasyonel giderlerden tasarruf edilmesini sağladığı bildirildi. (AA)

http://ekonomi.haber7.com / şirketler

14.12.2016