LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

Jakarta’da otomasyona bağlı sokak aydınlatma projesi

Küresel aydınlatma lideri Philips Aydınlatma, bugün Jakarta’nın şehir çapında sokak aydınlatma LED sisteme geçeceğini duyurdu. Proje, yaklaşık enerji tasarruflu ve CityTouch yönetime sitemine bağlı 90.000 Philips armatürden oluşan Jakarta’nın akıllı şehir projesindeki en önemli kilometre taşı. Projenin günde 430 ışık noktasının değişimi ile 7 ayda tamamlanması planlanıyor. Bu dünyanın en hızlı değişimi yapılan uzaktan yönetimi yapılan sokak aydınlatma projesi.

 

9.000.000 Milyon nüfusu ile Jakarta dünyanın en kalabalık ve en hızlı büyüyen kent merkezlerinden biridir. Proje öncesinde, kentin sokakları ve ortak kullanım alanlarında neredeyse hiçbir uzaktan izleme özelliklerine sahip olmayan konvansiyonel aydınlatma teknolojisine dayanıyor. Philips CityTouch’nin önemli yararı her ışık noktası otomasyona bağlı ve performans verileri şehrin aydınlatma ofisi (Sanayi ve Enerji Bakanlığı) ya da operatöre mevcut hücresel ağlar yoluyla gönderilecek olmasıdır. Şehrin aydınlatma altyapısını ve verileri izlemek, şehir yetkililerine farklı ihtiyaçlarına uygun aydınlatma seviyelerini uzaktan yönetme imkanını sağlayacaktır. Örneğin; düşük trafik olduğu akşamlar, Jakarta’nın aydınlatma ofisi ilave enerji tasarrufu ile sonuçlanan, aydınlatmaları yüzde 50 azaltabilir.

 

Endonezya Philips Aydınlatma Direktörü Chandra Vaidyanathan şu açıklamalarda bulunuyor:

 

“2012 yılındaki lansmanından bu yana, Philips CityTouch sokak aydınlatma sistemi 35 ülkede 700 aşkın projede tesis edilmiştir. Yönetimler, bizim yüksek enerji verimli bağlı aydınlatma otomasyonu ile sokak aydınlatmalarını yükselterek kendi karbon ayak izini azaltmaya öncelik verdiklerini belirledik. Yetenekli kablosuz kontrol şebekesi kurulum sebebiyle, her bir armatür performansı ve durumu uzaktan izlenerek bakım süreleri önemli ölçüde kısalır. Dünyada 300 milyon sokak lambasından sadece %2 si bu şekilde kablosuz kontrol şebekesi ile bağlıdır. Jakarta, Güneydoğu Asya için ileri görüşlü akıllı şehirler planını devreye alıyor.”

 

Jakarta Aydınlatma değişim projesi dünyanın en büyüklerinden biri olmasına rağmen, Philips CityTouch teknolojisi ayrıca küçük veya orta ölçekli şehirler için önemli faydalar sağlamak için ölçeklendirilebilir. Philips CityTouch aydınlatma yönetim sistemi LED armatürler ve uzaktan izleme kombinasyonu kullanılarak ile enerji ve işletme tasarrufları sağlar.

 

Hızla şehir genelinde montaj edilen yaklaşık 90.000 otomasyona bağlı sokak lambası Jakarta akıllı şehir olma yolunda büyük bir adımdır.

www.ledportali.com

18.11.2016