LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

Amsterdam Light Festival 2016 - 2017

Amsterdam Işık Festivali Amsterdam’da her yıl düzenlenen ışık ve sanat festivalidir. Dünyanın her yerinden gelen Sanatçılar, Mimarlar ve Işık tasarımcıları, ışık eserlerini ve teçhizatlarını festival süresince canlı sergilemektedir. Tasarımlar iki güzergah alanında yer almaktadır. Sanat eserleri ziyaretçi deneyimi için her iki alanda sergilenmektedir. Suyun rengi, tekneler ve büyük anıtsal eserler ziyaretçilere farklı bir deneyim fırsatı sunuyor. Işık, yürüme yolu, Plantage semtinde gelen tasarımcıların interaktif ve yenilikçi eserlerini gösterir.

 

Işık sanatı

Işık sanatı, sanatın ve teknolojinin kesiştiği, sanatçılara tamamen -yenilikçi LED ışıkları ile- yeni anlatım olanaklarını sunan nispeten genç bir sanat formudur. Festival, ışık sanatı ve ışık sanatçılarının gelişimini teşvik etmeyi hedefliyor. Festivalde ayrıca kamusal alanda ışık sanatı sunularak, daha geniş bir kitleye ışık sanatı ve sanatçıyı getirmeyi hedefliyor. Amsterdam Işık Festivali her yıl festivale katkıda bulunan sanatçıları davet eder. 2016 yılında 1800 sanatçı Amsterdam Işık Festivali’ne ilgi gösterdi, 45 farklı ülkeden 500 somut eser gönderimi sağlandı.

 

Yetenekler geliştirme

Neredeyse Amsterdam Işık Festivali sırasında sunulan tüm sanat eserleri yeni tasarlanmış ve festival için özellikle yapılmış. Birçok katılımcı sanatçı, daha önce uygulamadıkları kavram ve teknikleri kullanıyor. Her yıl festivale gelen teknik ekip, kendi kavramların geliştirilmesi ve uygulanmasında sanatçıları destekliyor.

 

Birlikte çalışma

Amsterdam Işık Festivali Amsterdam girişimcileri tarafından kurulan ve gelişen özel bir vakıftır. Bu festival kültürel organizasyonlar, bilgi enstitüleri, işletmeler, fonların ve Amsterdam şehrinin desteği ile gerçekleşiyor. Festival 1 Aralık 2016 ve 22 Ocak 2017 tarihlerinde gerçekleşecek.

www.ledportali.com

11.11.2016