LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

MÜSİAD EXPO Can suyu oldu

MÜSİAD EXPO’nun 16’ıncısı 700 firma, 7 binden fazla da yabancı iş adamını ağırladı. Türkiye ekonomisinin dimdik ayakta olduğunu ispatlayan fuar, 52 ülkeden 800’ü yabancı, 200’ü yerli satın alma heyetini buluşturdu. Ziyaretçilerinin yüzde 30’unu Afrikalıların oluşturduğu MÜSİAD fuarında 8 bin ikili iş görüşmesi yapıldı.

 

MÜSİAD EXPO`nun 16`ıncısı hafta sonu kapılarını kapattı. 700 firma, 7 binden fazla yabancı iş adamı, 800`ü yabancı 1000 satın almacı, 52 ülkeden alım heyetleri ve 100`ü aşkın ülkeden ziyaretçinin katıldığı fuar, Türkiye ekonomisinin dimdik ayakta olduğunu ispatladı. 8 bin ikili iş görüşmesinin yapıldığı fuar, ekonomiye canlılık getirdi.

 

FUARA AFRİKA DAMGASI

Yaklaşık 200 bin ziyaretçi ağırlayan fuara Afrika damgasını vurdu. Bu yılki fuar için Afrika`ya odaklanan MÜSİAD`ın yabancı fuar ziyaretçilerinin yüzde 30`unu Afrikalılar oluşturdu. Fuarı değerlendiren MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, “Bu yıl 16`ıncısı yapılan MÜSİAD EXPO`yla devlet adamları, siyasetçiler, işadamları, girişimciler, bürokratlar, akademisyenler ve yatırımcıları bir araya getirdik” dedi. Önümüzdeki yıl Pakistan`daki, 4. High Tech Port`u düzenleyeceklerini belirten Olpak, 2017 yılında Afrika`da bir fuar yapmak için hazırlık yaptıklarını söyledi.

 

Fuar, Forum ve Organizasyon Komisyonu Başkanı Burak Benşin de, MÜSİAD EXPO`nun 52 ülkeden 800`ü yabancı, 200`ü yerli satın alma heyetini buluşturduğunu söyledi. Toplamda 4 bin iş görüşmesi hedeflediklerini aktaran Benşin, bu temasların 2 katına yani 8 bine çıktığını ifade etti. Benşin, iş bağlantısı ve ziyaretçi sayısı açısından yüzde 30 oranıyla Güney Afrika`nın öne çıktığını dile getirdi.

www.yenisafak.com / ekonomi

15.11.2016