LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

LED’li sokaklar kendini 7 yılda amorti eder

Philips Aydınlatma CEO’su Eric Randolat, “Türkiye’deki 7 milyon aydınlatma direği Philips Touch ile değiştirilirse %70 tasarruf sağlanır. Kendini 7 yılda amorti eder” dedi.

 

PhIlIps Aydınlatma, geçtiğimiz eylülde 2016-2020 dönemi için `Daha Aydınlık Yaşamlar, Daha İyi Bir Dünya (Brighter Lives, Better World)` adlı yeni sürdürülebilirlik programını başlattı. Philips Aydınlatma CEO`su Eric Randolat, "En çok enerji verimliliği sağlanabilecek sektör ortalama yüzde 80 tasarruf oranı ile aydınlatma. Türkiye`de 7 milyon aydınlatma direği var. Bunlar için harcanan elektrik yılda 650 milyon TL dolayında. Bu aydınlatma noktaları Philips City Touch ile değiştirildiğinde yüzde 70`e varan enerji tasarrufu elde etmek mümkün. Bu yatırım kendisini 7 senede amorti edebiliyor" dedi. Randolat, "Philips Aydınlatma, Enerji Bakanlığı tarafından geliştirilen sokak lambalarının LED`e dönüşümü projesinde, Ankara İnönü Bulvarı`nda yer alan Protokol Yolu`nda gerçekleştirdiği pilot uygulama ile sektörde bir ilke imza atarak öncü bir yaklaşım sergiledi. Bu projeyle Türkiye`de ilk kez yol aydınlatmasında yüzde 70`lere varan enerji tasarrufu sağlandı" diye konuştu.

 

TÜRK MİRASI ÖNEMLİ

7 yılda Adana, Ankara, Bursa, İzmir, İstanbul gibi 50`den fazla ikonik şehir projesine imza attıklarını belirten Randolat, "Kültür varlıklarımız içinde yer alan tarihi yapılarımızın korunması sadece bu konuda uzmanlaşmış ekiplerin sorumluluğunda olmamalı. İçine şehir sakinlerini de katarak geniş kapsamlı bir boyut kazandırmayı hedefliyoruz" dedi.

www.sabah.com.tr / ekonomi

10.11.2016