LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

Schneider Electric`ten `aydınlat` projesi

Schneider Electric, Asya’da enerjiye erişemeyen aileler için “Aydınlat” projesini başlattı.

 

Schneider Electric, Asya Pasifik bölgesi genelindeki kırsal toplulukların elektriğe erişimini sağlamayı amaçlayan “Aydınlat” (Light It Up) programını başlattığını duyurdu.

 

Schneider Electric çalışanları, 2016 yılının Eylül-Kasım ayları boyunca Asya Pasifik bölgesindeki 12 ülkede bulunan kırsal topluluklara 1.800`den fazla Mobiya güneş lambası dağıtacak. Aydınlatma ve mobil şarj amacıyla kullanılan taşınabilir Mobiya ürün yelpazesi, bir günlük güneş enerjisi ile 48 saate kadar aydınlatma sağlayan, enerji tasarruflu ve çevre dostu ödüllü LED lambalarından oluşuyor.

 

Schneider Electric Doğu Asya, Japonya ve Pasifik Global Tedarik Zinciri Kıdemli Başkan Yardımcısı Damien Dhellemme, “2015 tarihli Dünya Enerji Görünümü raporuna göre, dünya üzerinde yaşayan yaklaşık 1,3 milyar insanın bugün hala modern enerjiye erişimi bulunmuyor ve bir milyar insan ise yalnızca güvenilir olmayan elektrik şebekelerine erişebiliyor. Dünyadaki enerji açısından yoksun insanların önemli bir bölümü Asya`da yaşıyor. Myanmar ve Kamboçya gibi ülkelerde, kırsal alan elektrifikasyonu yüzde 18 gibi düşük rakamlarda seyrediyor“ dedi.

 

Sürdürülebilir kalkınmayı teşvik etme ve enerjiye güvenli ve temiz erişim sağlama taahhüdünün şirketin DNA`sına kazındığını belirten Dhellemme, son altı yıl içinde Schneider Electric’in, 5 milyon kişinin enerjiye erişiminin sağlanmasına katkıda bulunduğunu ve hedefin önümüzdeki 10 yıl içinde 50 milyon kişiye ulaşmak olduğunu vurguladı.

 

Bir kurumsal sosyal sorumluluk (KSS) programı olan "Aydınlat” (Light It Up) projesi ile Schneider Electric çalışanlarının yanı sıra Asya Pasifik`te bulunan 17 ülkeden Schneider Electric iş ortakları ve müşterileri, toplamda 1.800`den fazla Mobiya güneş lambası satın aldı ya da satın alınmasına sponsor oldu. Bu lambalar, elektrik enerjisine maddi nedenlerle erişim sağlayamayan toplamda 1.300`ün üzerinde aileye elektrik ve aydınlatma sağlayarak bu toplulukların yaşam koşullarını iyileştirmek amacıyla 12 ülkede bulunan kırsal topluluklara dağıtılacak. Lambaların dağıtılacağı ülkeler ile şunlar: Bangladeş, Brunei, Kamboçya, Endonezya, Laos, Malezya, Moğolistan, Myanmar, Pakistan, Filipinler, Tayland ve Vietnam.

www.hurriyet.com.tr

07.11.2016