LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

AAMI Park Stadium LED aydınlatma, Avustralya

Avustralya Melbourne’de bulunan AAMI Park Stadium’u Electrolight  Lighting firması tarafından LED ürünler kullanılarak aydınlatıldı. Electrolight  Lighting firması projeye katılım sonrası aydınlatma tasarımına spor, yer aldığı lokasyon, tarihsel ve kültürel kapsamı da göz önünde bulundurularak yaklaştı.

 

Sanatçı Bruce Myles ile işbirliği içinde armatür seçiminin de bulunduğu, yerinde denemeler de içeren bir dizi çalıştay ile işe başladı. Firma stadyumun dış cephe aydınlatması için üç farklı seçenek gündeme getirdi. Sonunda cephede her düğüm noktasında bir armatür bulunan ve bir dizin halinde kontrol edilen LED armatürlerin montaj edildiği seçenek üzerinde ortak görüş sağlandı.

 

Tasarım sürecinde, müşteri ve sanatçı ile yapılan görüşmelerde geliştirilen kavramsal dış cephe aydınlatmasındaki ışık entegrasyonu için firma gereken desteği sağladı. Sonuçta bulunduğu lokasyona uygun, tarihsel ve kültürel kavramsal çerçeveye uygun aydınlatma ortaya çıktı. Enstelasyon sonrası çekilen resimler ilgi çekici bir aydınlatmanın ortaya konulduğunu gösteriyor.

www.ledportali.com

01.11.2016