LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

ADALAR’DA KÖPRÜLER PIRIL PIRIL

Büyükşehir Belediyesi, Adalar’da Porsuk üzerinde bulunan 4 yaya geçişli köprünün zaman içinde yıpranan boyalarını yeniledi. Köprüler üzerindeki aydınlatmaların kırılan camları da değiştirildi. Aydınlatması led ampullerle yapılan köprüler artık pırıl pırıl, ışıl ışıl halleriyle Eskişehirlilere hizmet edecek.

 

Eskişehir Porsuk Çayı’nın gerdanlıkları köprülerde ki boya yenileme ve yıpranan parçaların onarılması beş köprüde tamamlandı.

 

Atatürk Köprüsü ile başlayan boya yenileme çalışmaları Adalar Bölgesindeki dört köprü ile tamamlandı. Kente gelen turistlerin üzerinde bol bol fotoğraf çektirdiği Adalar 1, Adalar 2, Adalar 3 ve Adalar 4 yaya köprülerinde boya yenileme çalışmaları Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler tarafından yapıldı. Köprülerin onarım çalışmalarında boyaları yenilendi ve aydınlatmanın daha iyi olması için kullanılan ampuller led ampullerle değiştirildi.

 

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, köprülerin kentin sembolleri arasında yer aldığını ve korunması gerektiğini belirterek, “Bazı kendini bilmezlerin aydınlatma bölümlerine verdiği zararlar, köprüleri çirkin göstermektedir. Eskişehirlilerin köprülere sahip çıkararak korumalarını istiyoruz” dedi.

www.eskisehir.bel.tr

26.10.2016