LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

Küçük Macaristan kasabası çevre dostu LED ile aydınlatılıyor

Balatonfüred küçük bir kasaba, ancak tutkuları ve idealleri büyük. Macaristan’ın Balaton Gölü kuzey kıyısında bulunan küçük tatil kasabası, enerji verimliği konusunda büyük ve yüksek profilli Avrupalı şehir komşuları ile rekabette önde. Dahası bu %70 e varan enerji tasarrufu diğer Avrupa şehirlerini tetikleyebilir. Balatonfüred, GE LED sokak lambaları ile aydınlanan ilk şehirdir. Yerel yetkililerin ihtiyacı enerji ve işletme maliyetleri ile karbon emisyonlarını düşürmek, yine kıta genelinde bu hareketin başlaması ve çoğalması an meselesidir.

 

Mevcut duruma baktığımızda, şu anda şehirlerde sokak lambalarının LED ile değişim ihtiyacı vardır. Sokak aydınlatmaları, yerel yönetimlerin enerji faturasının %30 unu oluşturmaktadır, bu sebeple aydınlatma kaynak tasarrufu sağlayan önemli bir argümandır. Bu nedenle verimsiz çalışan aydınlatma sistemleri mali kaynakların boşa kullanılmasına sebep olurlar.

 

13.500 kişinin yaşadığı bu tatil kasabası Balatonfüred’ta 1400 GE sokak armatürü ile LED aydınlatma ya geçilmiştir. Kasabanın planları zaten LED aydınlatma ile gelen avantajları ve kazanımları üzerine.

 

LED aydınlatma sadece çevre açısından cazip değil. LED armatürler çoğumuzun alışık olduğu sarı veya beyaz aydınlatmalardan farklı, aksine yollardaki nesneleri görünürlülükleri, renklerin görülmesi ve algıyı yükselten doğal ışık veriyor. Sonuçta insanlar, yollarda daha güvende olduklarını hissediyor ve kasaba alacakaranlıkta bile harika görünüyor. Avrupa’da üretilen bu aydınlatmalarla endüstri için gelecek daha parlak görünüyor.

www.ledportali.com

27.10.2016