LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

Arizona Queen Creek Tüneli LED ile aydınlatılıyor

Amerika Birleşik Devletleri’nin batı kesiminde yer alan Arizona eyaletindeki Queen Creek Tüneli artık  enerji verimliliği yapan ve yenilikçi LED aydınlatma sitemine sahip.

 

Yeni LED sisteminin montajı ve duvarların temizliği için tünel bugünlerde gece saatlerinde planlın bir şekilde kapatılacak. LED aydınlatma siteminin montajından sonra, sürücüler daha güvenli bir ortamda araçlarını sürecekler.

 

Yeni LED aydınlatma sistemi, ortam ışığı ve hava koşullarına bağlı olarak, aydınlatma seviyelerini ayarlayacak adaptif kontrol sistemi kullanılacak. Böylece 1952 yılında inşaa edilmiş tünel içindeki görünürlülük arttırılmış olacaktır. Yeni LED aydınlatmalar enerji verimliliğinin yanı sıra, bakım maliyetlerini de önemli ölçüde azaltmış olacaktır.

 

ADOT (Arizona Ulaştırma Departmanı) bu projenin finanse edilmesine destek olmak amacıyla 2014 yılında 1.000.000 US $ hibede bulundu.

 

İhtiyaç olan ışık seviyesi için 724 sodyum armatür yerine, 377 LED armatür kullanıldı.

 

Tünelde her yıl 200 den fazla kaza olmaktadır, daha iyi aydınlatma koşullarında kazaların azalması bekleniyor. LED aydınlatmanın, ölçülebilen hız, hızlanma ve tıkanıklık değerlerini iyileştirmesi bekleniyor.

 

Aydınlatma kontrolü dahil sodyum lambalara göre LED aydınlatmaların %10 enerji verimliliği yapacağı hesaplanmış. Bu gibi projelerde enerji verimliliğinden çok trafik güvenliği ve kazaların azaltılması amaçlanmaktadır. Aynı zamanda yıllık bakım süreçlerinin azalması tünelin daha fazla serviste kalıyor olması, hizmet ve trafiğin devamlılığı bakımından çok önemli.

www.ledportali.com

18.10.2016