LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

Teknoloji`de Devrim Yaratan 3 Yenilik

LG, Sony ve CasePower şirketleri geliştirdikleri yeniliklerle insan hayatını kolaylaştırmaya yönelik adımlar attı. İşte o yenilikler.

 

LG’nin Telefon İle Çalışan Akıllı Ampulü:

Teknoloji firması LG kendi geliştirdiği ilk akıllı LED ampulünü resmen duyurdu. Smart LED Bulb olarak adlandırılan cihaz, akıllı telefon ve tablet ile kontrol edilebiliyor. LG Android 4.3 ve iOS 6.0 üzeri cihazlarla çalışan akıllı ampul düşük voltajda bile devreye girebiliyor. Evde bulunmadığımız zamanlarda belirli zamanlarda otomatik olarak yanan ve bu noktada güvenlik odaklı bir özellik gösteren ampulde, parlaklık ayarı otomatik olarak ayarlanabiliyor. Ayrıca Ampul müzik esnasında farklı renklere bürünerek bir parti havası da oluşturabiliyor. Cihazın fiyatı ise 32 dolar.

 

Anahtarlık Değil Şarj Aleti:

İsveçli yedek şarj birimi üreticisi CasePower’ın Türkiye distribütörü DataStar, akıllı telefon, tablet ve bilgisayarları USB yoluyla şarj edebilen yeni model şarj birimini 15 dolardan piyasaya sundu. Taşıması kolay olsun diye anahtarlık biçiminde tasarlanan Case Power C2600 adlı sarj aleti, iPhone5 ve 5S’i tam, diğer akıllı telefonları ise yüzde 80-90 oranında şarj edebilen 2600 mAh gücünde yüksek kaliteli pile sahip. Dışı ezilmelere ve çizikmelere dayanıklı ABS plastik kaplamalı olan ürün, acil şarj ihtiyacı için oldukça güvenilir bir çözüm oluşturuyor.

 

Gürültü Karşıtı Kulaklık:

Sony, uçak motoru, tren, vagon gibi ortamdaki sesleri yok edip, bunları gürültü karşıtı bir ses dalgası ile engelleyen MDR-ZX750BN model kulaklıkları duyurdu. Gürültü engelleme kapasiteli özelliği ile daha net müzik keyfi sunan cihazlar aynı zamanda kablosuz dinleme imkanı da sunuyor. Kullanıcıların bluetooth yardımı ile her iki cihazı bir birine dokundurarak kulaklıklarına müzik aktarmasına olanak sağlayan ve Yakın Alan İletişimi (NFC) özelliklerine de sahip olan cihaz MDR-ZX750BN’de aynı zamanda, doğru sinyal işleme ile analog gürültü engellemeye oranla daha yüksek kalitede engelleme sunan dijital ses yok etme yer alıyor. (Haber. Ceren ŞİRİN)

www.muhbirhaber.com

17.09.2016