LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

Kazan`da parklara `akllı` aydınlatma

Kazan Belediyesi, ilçedeki park, bahçe ve spor alanlarında akıllı aydınlatma uygulamasına geçti. Park ve bahçelere kurulan sistemle aydınlatmada yüzde 70`e varan tasarruf sağlanacak.

 

Belediye ekipleri, ilçe genelindeki 12 park, 2 spor alanı ve mesire alanındaki aydınlatma sistemlerini tepeden tırnağa değiştirdi. Buralarda bulunan toplam 900 adet direk, çalışmalar doğrultusunda yenilendi. Bu kapsamda buralardaki tüm elektrik direkleri ve lambalar sökülerek, yerlerine led aydınlatma üniteleri yerleştirildi. Akıllı aydınlatma uygulaması kapsamında park, bahçe ve spor alanlarındaki led aydınlatma üniteleri gece 24.00`te yüzde 50, saat 02.00`de ise yüzde 70 oranında tasarruf sağlayacak. Ayrıca, eski aydınlatma direklerinde kullanılan lambalar 150 watt elektrik tüketirken, yeni led üniteler ise 40 watt elektrik harcayacak. Böylece elektrik kullanımı alanında da büyük bir tasarruf sağlanmış olacak.

 

ÖNEMLİ TASARRUF SAĞLADIK

Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, ilçedeki park ve bahçelerin vatandaşlar tarafından yoğun olarak kullanıldığını ifade ederek, "Bu doğrultuda park, bahçe ve spor alanlarımızı ışıl ışıl tutmamız gerekiyor. Yeni akıllı aydınlatma uygulaması ile parklarımız daha aydınlık olacak, aynı zamanda da elektrik kullanımında önemli ölçüde tasarruf etmiş olacağız" dedi. Başkan Ertürk, ilçe genelindeki diğer parklarda da en kısa sürede akıllı aydınlatma uygulamasına geçeceklerini söyledi. (DHA)

www.hurriyet.com.tr

24.08.2016