LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

Türk Güneş Enerjisi Sektörü Afrika`da

Uluslararası Güneş Enerjisi Derneği GÜNDER, Türkiye`nin güneş enerjisi gücünü Afrika pazarına taşımaya hazırlanıyor.

 

Uluslararası Rekabetçiliği Geliştirme, URGE desteklerinden yararlanması amacıyla GÜNDER`in başlattığı "Kümelenme Projesi, Solar Cluster-TR" kapsamındaki 10 Türk firması Power-Gen & DistribuTECH Afrika fuarında yer alacak.

 

19-21 Temmuz tarihleri arasında Güney Afrika`nın Johannesburg kentinde gerçekleşecek Power-Gen & DistribuTECH Afrika, her yıl büyüyen katılımcı sayısıyla sektörde ki ulusal ve uluslararası misafirlere ev sahipliği yapacak. Yenilenebilir enerji kaynakları açısından zengin bir yapıya sahip Güney Afrika, son zamanlarda yapılan yatırımlarla bu konuda en dikkat çeken bölgelerden biri olma özelliğini taşıyor. Genel itibariyle enerji ihtiyacını fosil kaynaklardan karşılayan ülke, bu konudaki alışkanlıklarını değiştirerek başta güneş olmak üzere birçok yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırımını sürdürüyor.

 

GÜNDER yürüttüğü URGE programı kapsamında Türk firmalarını, Güney Afrika`nın gelişmekte olan güneş enerjisi pazarına taşıyarak, ülkemizin güneş gücünü ve sanayisini fuar katılımcılarıyla buluşturmayı hedefliyor.

 

GÜNDER`in yürütmekte olduğu güneş enerjisi sektörü kümelenme programı, URGE kapsamındaki 10 Türk güneş enerjisi firması Power-Gen & DistribuTECH Afrika`da yer alacak.

 

Türkiye geneline yayılmış üyelerden oluşan Solar Cluster-TR küme katılımcıları fotovoltaik panel ve tamamlayıcı ürün üreticileri (taşıyıcı sistem-kablo vs.) ile bu ürünleri kullanarak anahtar teslim sistem kurulumu yapan firmalardan oluşuyor.

 

Sadece URGE programı için özel olarak hazırlanan HallG, 22 no`lu Türkiye Pavilionunda yer alacak 10 güneş enerjisi sanayi firmamız şu şekildedir;

 

- Alçin Alüminyum Çinko Haddecilik Tic. ve San. A.Ş.

- Alfa Solar Enerji İnşaat San. ve Tic. A.Ş.

- CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi Ltd. Şti.

- Endüstriyel Elektrik Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti.

- Enso Elektrik Müh. Müş. Ltd. Şti.

- Gazioğlu Solar Enerji San. ve Tic. A.Ş.

- Schmid Pekintaş Güneş Enerji Sistemleri San. Tic. A.Ş

- Solartürk Enerji San. Tic. A.Ş.

- Solimpeks Enerji San. ve Tic. A.Ş.

- Zahit Enerji Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

 

Ekonomi Bakanlığı tarafından sağlanan Uluslararası Rekabetçiliği Geliştirme, URGE programı kapsamında katılımcı firmaların ihracat rakamlarının en az yüzde 40 oranında artırılması hedefleniyor.

www.haberler.com

19.07.2016