LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

Aydınlatma teknolojisi hızla ilerliyor!

Eski dönemlerde gün geceye döndüğünde aydınlatma aracı olarak ateş kullanılırdı. Ardından kandil, mum ve gaz lambası keşfedilerek aydınlatmalarda kullanılmaya başlandı. Ampulün bulunmasıyla beraber floresan ampul ve led ampuller hayatımıza girdi. 2000’li yılların başından itibaren aydınlatma teknolojisi baş döndüren bir hızla ilerlemeye başladı. Günümüzde beklentileri tam olarak karşılayan, yapabildikleriyle şaşırtan aydınlatma ürünleri kullanılıyor.

 

1962 yılında led lambalar, 1980 yılında da halojen lambalar kullanılmaya başlandı. Ancak tüm bu aydınlatma ürünleri elektrik enerjisine gereksinim duyuyor. Elbette günümüzde kullanılan son teknoloji harikası ürünler de elektrik enerjisi ile çalışıyor. Ancak arada büyük bir fark var. O da günümüz teknolojisi ile geliştirilen aydınlatma ürünleri arasında güneş enerjisini elektrik enerjisine çeviren aydınlatma ürünlerinin de olduğudur.

 

Kablo Bağlantısına Gerek Bırakmayan Aydınlatma Ürünleri

Doğa dostu olan bu ürünler gün içerisinde güneş enerjisini elektrik enerjisine dönüştürüyor ve depoluyor. Gece boyunca da bu enerjiyi kullanarak herhangi bir elektrik kablosu bağlantısına gerek duymadan aydınlatma görevini layığı ile yerine getiriyor. Ancak mutlaka güneş enerjili bir aydınlatma ürünü tercih etmeniz gerekmez. Klasik iç mekan ve dış mekan aydınlatma ürünleri de yeni modeller ve yeni tasarımlar eşliğinde kullanıma sunuluyor.

 

Yeni aydınlatma ürünleri artık farklı malzemeler kullanılarak da üretilmeye başlandı. Özellikle dış mekan aydınlatmalarında korozyona ve çeşitli hava koşullarına karşı dirençli malzemeler de kullanılıyor. Dökme demir dış mekan aydınlatmaları yerini çok daha hafif ve çok daha kullanışlı olan ürün çeşitlerine bıraktı. Bu sayede taşınması daha kolay olan ancak demir kadar dayanıklı olan dış mekan aydınlatma ürünleri de hayatımızdaki yerini aldı.

 

Led Aydınlatma Teknolojisini Yaşam Alanlarınıza Taşıyın

Evinizde, işyerinizde, bahçenizde kısacası tüm yaşam alanlarında kullandığınız aydınlatmanın yetersiz kalması halinde led aydınlatmalar devreye girebilir. Led aydınlatma ürünlerinden yardım alarak mevcut aydınlatmayı güçlendirebilirsiniz. Göze herhangi bir rahatsızlık vermeyen, sağlığa zararı olmadığı anlaşılan led aydınlatma ürünleri hem mevcut aydınlatmayı desteklemek hem de farklı bir görünüm ortaya çıkarmak amacıyla kullanılabiliyor.

 

Led aydınlatma ürünleri de yine son teknoloji harikası olarak adlandırılıyor. Pek çok mekanda, pek çok amaçla kullanılabilen bu ürünler yakın zamanda daha da gelişerek çok farklı fonksiyonlar eşliğinde karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

 

Aydınlatma ürünlerinde dikkat çeken bir diğer yenilik de sensörler... Enerji tasarrufu yapmak isteyenler sensörlü lambaları tercih edebiliyor. Hareket algılayan sensörler eşliğinde sadece mekanın kullanımı esnasında aydınlatan bu ürünler özellikle işyerlerinin öncelikli seçimi olabiliyor. Ayrıca son olarak karanlığı algılayan ve hava karardığında yanarak aydınlatan ürün çeşitlerinin de kullanıma sunulduğunu belirtmek gerekir.

www.kibrispostasi.com

13.07.2016