LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

ABD polis departmanı araçlarda modifiye LED ışıkları için rehber yayınladı

Teksas Eyaleti Lubbock Emniyet Müdürlüğü geçtiğimiz günlerde Facebook hesabından modifiye LED araç ışıkları ile ilgili bir rehber yayınladı. Bu rehber, satış sonrası motorlu taşıtlarda uygulanan LED aydınlatma hakkındaki modifikasyonları içeriyor.

 

Amerikan otomotiv aydınlatma pazarının gelişmesiyle birlikte, araçlarda LED aydınlatma modifikasyonu ve kişiselleştirme popüler hale geldi ve büyük bir artış oldu. Ancak ışıkların renk, sayı ve yüksekliklerini sınırlayan bazı yasal düzenlemeler vardır.

 

Işık renkleri:

Yayınlanan yönetmeliğe göre, sadece okul otobüsü, çekici, acil durum araçları gibi motorlu taşıtlara yanıp sönen kırmızı, mavi veya beyaz flaş işareti kullanımı için izin verilebilir. Kırmızı ışıklar araçlarda sadece arka kısımda olmalıdır, hiçbir şekilde aracın ön tarafına konulmamalıdır.

 

Lamba sayıları:

Bir seferde, en fazla 4 lamba aracın önünde görüntülenebilir (çalışır durumda olur), farlar ve sis farları ile araç için yeterice iyidir, ancak bir ızgara ışık (birden fazla ışık içeren ışık kümesi) eklemek yasadışı olur. LED’ler ile satır veya sütun konumunda ışık bantları oluşturulabilir, bir yapı içinde bulunan LED ler tek bir lamba sayılır.

 

Lamba yükseklikleri:

Yükseklik sınırlamasına gelince yardımcı lambalar, yerden 41 ila 107 cm yükseklik aralığında, sis lambaları yerden 31 ila 77 cm yükseklik aralığında olmalıdır. Bir kamyonun üzerine montaj edilmiş LED ışık barı, kamu kara yolu üzerinde faaliyet gösterirken bu ışıklar yükseklik ihlali olarak kabul edilecektir.

www.ledportali.com

13.07.2016