LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

Delhi’de 9W LED ampuller 1.1 US $’a dağıtılacak

Times of İndia web sitesinin haberine göre Hindistan Ujala Delhi sakinleri ve ticari tüketicileri 9W LED ampulleri 75 INR (Hindistan Rupisi)  yani yaklaşık 1.1 US $’a temin edecekler.

 

Ujala Delhi’li tüketiciler, 9W LED ampulleri Hindistan Hükümeti desteğinde temin edecekler. Hükümet kuruluşu Enerji Verimliliği Hizmetler Ltd. (EESL) bu dağıtım hizmetini gerçekleştireceğini duyurdu.

 

Dağıtım 2016 temmuz ayında başlayacak. Daha önce de 7W tasarruflu LED ampuller dağıtılmıştı.

 

Enerji Verimliliği Hizmetler Ltd. (EESL) tüketicilerin daha büyük bir bölümüne ulaşmak için mutabakat sözleşmesi imzalayacak. Her bir tasarruflu LED ampul başına kullanım ömrü bayunca160 INR ile 400 INR arasında enerjiden parasal tasarruf sağlanacak. Dağıtılacak LED ampuller minimum bakım gerektiriyor ve 25.000 saat kullanım ömürleri olacak. Lambaların satın alma maliyetleri 1 yıl içerisinde enerjiden yapılan parasal tasarruf ile karşılanacak. Enerji Verimliliği Hizmetler Ltd. (EESL) Ujala Delhi de 87 noktada dağıtım için konuşlanmış durumda.

 

Enerji Verimliliği Hizmetler Ltd. (EESL)’nin 9W LED lambaların tanıtması ve temini sonrasında insanların 9W ampulleri tercih edeceği düşünülüyor. Enerji Verimliliği Hizmetler Ltd. (EESL) tüm şehir sakinlerini 9W LED lamba kullanma konusunda teşvik edecek çalışmaları yapacak.

www.ledportali.com

29.06.2016