LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

Led Aydınlatma ile %90 tasarruf edin

Elektriğin ne kadar kıymetli bir enerji kaynağı olduğunu her ay faturalarımızda görüyor ve idrak ediyoruz. Pekiyi elektriği verimli kullanmanın avantajlarını denemek ister misiniz?

 

Hayatımıza 80’li yıllarda giren florasan aydınlatma ekipmanları, 90’larda normal duya takılan elektronik balastlı compact florasanlara dönüştü. Biz bu ışıklara, sarfiyatsız ampul ve tasarruflu ampul ismini verdik. Başlangıçta, Lümen değeri bakımından 100watt enerji tüketen ampule denk ışığı, sadece 35watt harcayarak üreten ampuller geliştirildi. Bu bir devrimdi tabii. Ancak ilerleyen zaman içerisinde enerji tasarruf sınıfı yükseldi ve aynı değerdeki ışığı 20watt enerji tüketen ampuller de üretildi. Bugün ise led teknolojisi sayesinde aynı aydınlığa sadece 10watt tüketerek ulaşmamız mümkün. Bunun nasıl bir tasarruf olduğunu hesaplayalım.

 

3 Odalı bir evde toplam 8 ampul devamlı yanıyor olsun. Günde 5 saat çalışan ampuller 100’er watt tüketim yaptığında günde 4 Kw enerji sarf ederiz. Aylık toplam 120 Kw enerjiyi sadece aydınlatma için harcamış oluruz. Oysa aynı aydınlığa led ampuller kullanarak, ayda 12Kw enerji harcayarak ulaşabiliriz. 2016 yılı itibariyle 1kw enerji 40Kr fiyatla satılmaktadır. Bu durumda 120Kw enerji için ayda 48TL ödersiniz. Oysa led kullanmış olsanız ayda 5TL’den daha az bir rakam harcayarak ayda 40 liradan fazla tasarruf sağlayabilirsiniz. 40TL karşılığında her ay 4 adet led ampul maliyetini karşılayabilirsiniz. Yani evinizin 8 ampulünü birden değiştirdiğinizde 2 ayda ampul için harcadığınız parayı ger kazanmış olursunuz. Ayrıca bundan sonraki 10 ayda, toplam 400TL tasarruf etmeniz mümkün olduğunu da hesaplayacak olursak, bunun çok ciddi bir kazanç olduğu ortadadır.

 

Başlıca Aydınlatma ürünlerinde şerit led bu verdiğimiz örneklerde tasarruf ve şık görünümde çok önemli bir yeri vardır.

 

www.ledavm.net sizlere Türkiye’nin en uygun fiyatları ile led ürünler sağlamaktadır. Ürünlerimiz her sınıftan ve kalite grubundan farklı seçeneklere sahip olup, her ihtiyaca yönelik ürüne, sitemiz üzerinden güvenle ve kolayca ulaşabilirsiniz.  Gerek evsel kullanım için, gerekse endüstriyel ihtiyaçlara yönelik led ürünler www.ledavm.net adresinde sizleri bekliyor. Neredeyse bütün ürünlerimize süper hızlı gönderim fırsatıyla sahip olabilirsiniz. Ayrıca pek çok ürünümüzde en iyi fiyat garantisi hizmeti mevcut olup, bütün ürünlerimizde kredi kartlarınızla taksitli alışveriş imkanı bulunmaktadır.

www.sureklihaber.com

29.06.2016