LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

Philips Aydınlatma, 2020 yılına kadar iki milyardan fazla LED ampul satmak için söz verdi

 

Lider aydınlatma firması Philips, 1-2 haziran tarihinde San Francisco da yapılan Temiz Enerji Bakanları Zirvesinde (CEM7), 2020 yılına kadar 2 milyardan daha fazla tasarruflu LED ampuller satmak için söz verdi. Bu satış rakamı ile hedeflenen enerji tasarrufu ile 60 orta büyüklükteki termik elektrik santralının üretiminde veya 24 milyon binek aracın karbon salınımına eşdeğer karbon miktarına karşılık geliyor.

 

Temiz Enerji Bakanları (CEM) küresel temiz enerjiye geçişi hızlandırmak için birlikte çalışan ülkelerin oluşturduğu bir topluluktur. Enerji verimliliği, iklim değişikliği ile mücadelede önemli bir unsurdur. 2020 yılına kadar, yılda yaklaşık 12 Milyar Euro’luk bir enerji tasarrufu hedef alınmaktadır, bu çevresel katkılarının yanı sıra küresel ekonomi için önemli bir katkı sağlayacaktır.

 

LED lambalar geleneksel aydınlatma ile karşılaştırıldığında %80’e varan enerji tüketim tasarrufu sağlayarak aydınlatma sistemleri için sevindirici sonuçlara ulaşılmasını sağlıyor. Dolayısıyla aydınlatma sistemleri enerji üretimindeki harcama payında karbon ayak izinin azaltılmasına katkıda bulunuyor.

www.ledportali.com

07.06.2016