LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

CAMİLER LED AYDINLATMAYLA IŞIL IŞIL

Elazığ Belediyesi şehir estetiğine katkı sağlamak amacıyla merkezde bulunan bazı camilerde gerçekleştirdiği LED aydınlatma ile muhteşem bir görselliğe imza atıyor.

 

Şehrin yeni yaşam merkezi bünyesinde yer alan ve sadelikten gelen asaletin yansımasını temsil eden Kültür Park Camii ile İhsaniye Camii, mimari dokularına uygun olarak gerçekleştirilen LED aydınlatmalarla yepyeni bir görselliğe kavuşturularak, adeta göz kamaştırıyor.

 

Elazığ Belediyesi tarafından başlatılan çalışmayla, şehrin simgesel, tarihi ve kültürel mekânlarının tanıtımına katkı sağlamak amacıyla, bu mekanların dış cepheleri LED ışıklarla donatılarak, binaların görkeminin ön plana çıkarılması hedefleniyor. Kent kimliği oluşturulmasının da amaçlandığı LED aydınlatma çalışmalarıyla oluşturulacak görsel atmosferle, özellikle şehir dışından gelen ziyaretçiler üzerinde etki sağlanmak isteniyor.

 

Elazığ Belediyesi tarafından cami, üst geçit gibi şehrin belirli noktalarında gerçekleştirilecek LED aydınlatma çalışmalarıyla, kent estetiğine katkı sağlanmaya devam edecek.

 

Kainatın kalbi, kıblegahımız Kabe-i Muazzama’nın kapısına ait yeryüzünde sadece 3 tane olan tek parça halindeki örtüsü, Elazığ Kültür Park Camii’nde ziyarete açıldı.

 

Kabe-i Şerifin kokusunu ve manevi havasını Elazığ’a getiren bu mukaddes eser, Ramazan bayramına kadar 09.00-24.00 saatleri arasında sizleri bekliyor.

www.elazig.bel.tr / haber

27.04.2016