LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

Phoenix Şehri 90.000 sokak ve park lambasının LED dönüşümünü planlıyor

Amerikan Arizona Eyaleti Phoenix şehri,  sokak ve park lambalarının enerji tasarruflu LED lambalarla değişimini planlıyor. Şehir yetkilileri 90.000 sokak ve park lambasını LED ürünler ile değiştirmeyi istiyor. Şehir yetkilileri LED ışıkları ile uzun vadede enerji ve paradan tasarruf edileceğini söylüyor.

 

Şehir yetkilerine göre sokak ve park aydınlatmasında %60 oranında enerji tasarrufu yapılacağı tahmin ediliyor. Projenin maliyeti onlarca milyon dolar olması bekleniyor. Yaklaşık yıllık enerji tasarrufunun 2.000.000 US $ olması tahmin ediliyor. FOX10’a konuşan Phoenix şehri sakinleri yeni LED aydınlatmayı desteklediğini söylüyor.

 

Şehir Ulaştırma Yetkilileri proje için belediye meclisinin kabul edeceği bir plan üzerinde çalıştıklarını söylüyorlar, ancak parlaklık seviyelerinin belirlenme çalışması sürüyor. Çünkü doğru zamanda doğru seçimlerin yapılması çok önemli.

 

Diğer taraftan, GPS teknolojisi ile donatılmış LED armatürlerin kullanımı olasılığı değerlendiriliyor, şehir aydınlatmalarının akıllı şehir çalışmasını desteklemesi bekleniyor.

 

Bu büyük sokak aydınlatma projesinde sokaklar ve parkların aydınlatması için bir anket yürütülüyor. Şehir halkı, mevcut online anketler ile projeye katkıda bulunuyor, örnek aydınlatma uygulamaları için seçim isteniyor. Bu anket sonuçlarına göre halk seçimleri ile bu projeye katkıda bulunmuş olacak, ankete katılım 30 Hazirana kadar devam edecek. Projenin detayları ve kararlarında anket sonuçlarının büyük etkisi olacak.

www.ledportali.com

31.03.2016