LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

Zorlu Enerji`den yeni şirket kurulmasına ilişkin açıklama

Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş., "Zorlu Solar Enerji Tedarik ve Ticaret Anonim Şirketi" unvanlı şirketin kuruluşuna ilişkin tescil işlemlerinin İstanbul Ticaret Sicili nezdinde dün itibarıyla tamamlandığını bildirdi.

 

Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş. tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu`nda yapılan açıklamada, "10 Mart 2016 tarihli özel durum açıklamamıza istinaden, `Zorlu Solar Enerji Tedarik ve Ticaret Anonim Şirketi` unvanlı şirketin kuruluşuna ilişkin tescil işlemleri İstanbul Ticaret Sicili nezdinde 28.03.2016 tarihi itibarıyla tamamlanmıştır" ifadelerine yer verildi.

 

Açıklamada, edinilen finansal duran varlığın faaliyet konusunun yurt içinde ve yurt dışında güneş enerjisinden elektrik üretmek, solar fotovoltaik (PV) panelleri kiralamak, satmak, satın almak, ihraç etmek, bunları çatılara yerleştirmek ve buna ilişkin her türlü kurulum hizmeti ve danışmanlık hizmeti vermek ve yurt içinde elektrik enerjisi ve/veya kapasite toptan alım ve satım faaliyetlerinde bulunmak olduğu belirtildi. İstanbul (AA)

29 Mart 2016