LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

2016 Light+Building için rekorlar yılı oldu

Light + Building aydınlatma ve bina - hizmet teknolojileri konusunda bir kez daha dünyanın önde gelen ticaret fuarı olarak konumunu onaylamıştır. Aydınlatma, elektrik teknolojisi ve ev ve bina otomasyonu için dünyanın en büyük etkinliği yeni rekorlar ayarladıktan sonra birkaç gün önce kapılarını kapattı. Büyüme rekoru ziyaretçi sayısı, katılımcı sayısı ve fuar alanı gibi tüm önemli fuar endeksleri için kaydedildi. İşte Light + Building 2016 incelemesinden notlar.

 

55 ülkeden 2589 katılımcı, 248,500 m²  fuar alanında yeni ürünlerini dünya pazara tanıttı. 160 ülkeden toplam 216.000 profesyonel ziyaretçi, 13-18 Mart 2016 tarihlerinde, aydınlatmadaki yenilikleri, çözümleri ve yeni ürünler keşfetmek için Frankfurt fuar merkezine geldi. Bu %2.3 büyümenin göstergesidir. Messe Frankfurt Başkan ve CEO’su Wolfgang MARZIN konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

 

”Bu yılki Light + Building fuarınin endeks artışından son derece memnun ve mutluyuz. Aydınlatma ve bina teknolojisi sektöründe dünyanın önde gelen fuarı olarak Light + Building öneminin yanı sıra,  olumlu bir ruh hali be sürekli katılımcı memnuniyeti yüksek düzeydedir.”

 

Uluslararası düzeyde önceki faurlarla karşılaştırıldığında; Katılımcıların %67 si ve ziyaretçilerin %49 u Almanya dışından geldi. Almanya’dan sonra en çok ziyaretçi gelen ülkeler; İtalya, Hollanda, Fransa, İngiltere ve Çin olarak gözlemlendi. Aynı zamanda önemli bir büyüme, Türkiye, Hindistan, Fas, İran, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Romanya’dan gelen ziyaretçi sayılarında tespit edildi.

 

2016 Light + building’te öne çıkan konu dijitalleşme oldu. Fuar sloganı olarak şu cümle telaffuz edildi: ‘Where modern spaces come to life: digital - individual - networked’. Geleceğin tasarım trendleri Akıllı çözümler, şebeke ve dijitalleşme, olarak kendini gösterdi. Bu bağlamda, aydınlatma pazarının trendleri sadece insanlar üzerindeki ışığın etkisi değil, aynı zamanda ağ, güvenlik ve emniyet, akıllı ev ve bina otomasyonu ile ‘etkin enerji yönetimi’ oldu. Öne çıkan bu konular uzmanları tarafından sunumlarda da çok yönlü, tamamlayıcı bir program dahilinde ele alındı.

 

Light + Building akşamları, fuar ve şehir arasında bir bağlantı oluşturdu. Aynı zamanda sektör için dünyanın önde gelen ticaret fuarı ile Aydınlatma Kültür Bienali Ren-Main bölgesinde 200 benzersiz aydınlatma kurulumu sundu. Bu yıl, ‘kentsel aydınlatma laboratuvarı’nı yaklaşık 200.000 kişi ziyaret etti. Fuar ve büyükşehir deneyim kombinasyonu sekizinci kez, Ren-Main bölgesini aydınlatma ile ilgilenen herkes için eşsiz bir buluşma yerine dönüştürdü. ‘Yeni bir ışık’, kent peyzajında büyüleyici mimari aydınlatma konseptini görmek için rakipsiz bir fırsattı.

www.ledportali.com

24.03.2016