LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

Konfor ve Sürdürülebilirlik Londra Ealing Hastanesinde LED ile sağlandı

İngiltere’de bir hastanede sağlık için daha elverişli bir aydınlatma ortamı oluştururken, Lumileds, yeni LED aydınlatma ile yaklaşık % 50 oranında enerji kullanımını azalttı.

 

Yüksek lümen çıkış gereksinimleri ve neredeyse gece gündüz çalışma zamanları nedeniyle hastanelerde aydınlatma için enerji kullanımı yüksektir. ABD enerji bakanlığı verilerine göre hastanelerde ödenen elektrik faturasının %44’lük kısmı aydınlatma maliyetleridir. Bu durumda dünyanın birçok yerinde hastanelerin LED aydınlatma ya güncelleme ile enerji maliyetlerini düşürmesi hiç şaşırtıcı değil.

 

İngiltere’nin en büyük sağlık kuruluşu London North West HealthCare 8000 çalışanı ile 850.000 hastaya sağlık hizmeti sunarken, bütçesinin %9`unu enerji ihtiyacına harcamaktadır. Bu durumda kurum, devlet teşvikinden de faydalanarak LED aydınlatmaya geçmeye, bunun için aydınlatma firması Lumileds partneri Dextra Group ile çalışmaya karar verdi.

 

38 farklı armatür için, farklı lümen çıkışları, optik sitemler, DIM üniteleri, sensör ve kontrol sitemi entegre edildi. Sensör ve aydınlatma kontrolü ihtiva eden aydınlatma armatürleri, hasta odaları, koridorlar, resepsiyon, kafeteryalar ve bekleme alanlarına montaj edildi. Tüm tavan armatürleri daha ekonomik özel üretim ürünler ile değiştirildi.

 

Ealing Hastane yetkilileri yeni LED aydınlatma ile yaklaşık% 50 oranında enerji kullanımında azalma olduğunu belirledi. LED aydınlatmaya geçiş proje süreci 12 ayda gerçekleşmiştir. Yatırım maliyeti geri dönüş süreci 5 yıl olarak tahmin edilmektedir. Tüm atıklar WEEE mevzuatı doğrultusunda bertaraf edilmiştir.

 

LED aydınlatmaya yükseltme hastaneye, kaliteyi etkin maliyet ile dengeleme fırsatı sağladı. İngiltere’nin mevcut enerji verimliliği mevzuatı, güvenlik standartlarında, performans hedefleri ve çevre politikaları ile uyum içinde faaliyet göstermesini hedefliyor.

www.ledportali.com

25.03.2016