LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

Güneşe ihtiyaç duymayan “bitki avize”

Çiçek bakmak zahmetine katlanamayan fakat yine de dekoratif olarak evinde bulundurmak isteyenler için iyi haber. Almanya merkezli tasarım stüdyosu We Love Eames‘in penceresiz mekanlar için tasarladığı Mygdal lamba fikri, restoran veya otel gibi penceresi olmayan mekanları yeşilin ferahlığıyla buluşturuyor.

 

Emilia Lucht ve Arne Sebrantke ikilisinin fikri olan Mygdal lamba, güneş ışığını taklit eden LED aydınlatma sayesinde bakıma ihtiyaç duymadan yeşil kalabilen bitkilerle penceresiz ortamları renklendiriyor. Kendi kendini idame ettirebilen bir ekosistemden meydana gelen tasarımda bitkinin, güneş ışığı olmadan fotosentez yapabildiği; dolayısıyla uzun yıllar yaşayabildiği ifade ediliyor.

 

Lambanın askılı ve ayaklı olmak üzere iki versiyonu bulunuyor. Ayaklı tasarım için elektrik kaynağına kabloyla bağlanmayı bertaraf edebilecek iletken bir cam kaplama kullanan ekip, bu cam için henüz patent almayı bekliyor. Şık birer tasarım objesi olan Mygdal lambanın satışa sunulup sunulmayacağı henüz belli değil. Duygu KARAHAN

www.log.com.tr

15 Mart 2016