LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

LG Innotek Driver on Board LED modülü geliştirdi

Küresel elektronik malzeme ve komponent üreticisi LG Innotek elektriksel sürücü ihtiva eden DOB LED modülü (Driver on Board LED module) geliştirdiğini duyurdu. DOB LED modülünde (SMPS) güç kaynağı başarı ile entegre edilmiştir. Yalnızca iç mekan için kullanılabilecek bu LED modül en az titreşimle DIM edilebilme özelliğine da sahip.

 

Doğrudan AC ile çalışan sürücüler için akım kontrolü ve istikrarlı çalışma yönetimi oldukça zordur. LG Innotek DOB LED modülünün çok düşük ışık titreşimine sebep olmaktadır, titreşim yüzdesi tüm DIM seviyelerinde %20 den daha düşüktür, AC ile çalışan modüllere kıyasla %60 daha az titreşime sahiptir.

 

9 Watt güç tüketimi olan DOB LED modülde ışık verimliliği 140L/Watt performansa sahiptir, (CRI değeri %80 ve üzeridir). Sonuç olarak rakiplerine göre %30 daha verimlidir.

 

Zaten, LED endüstrisi SMTP LED sürücülerin LED modül üzerine entegre edileceğine inanıyordu. LED yongalar ve SMTP sürücülerin ısıları aynı modüle transfer olunca, ışık kararlılığı ve ürün ömrü üzerinde olumsuz etkisi olabilirdi. Ancak LG innotek tescilli elektronik devre tasarım teknolojisi ve ısıl emici sitemleri ile ürün performansını arttırmayı ve ömrünü 50.000 saat üzerinde arttırmayı başardı.

 

Şirket 13 - 18 Mart 2016 tarihinde Frankfurt Almanya Light + Building aydınlatma fuarında bu DOB LED modül ürününü sergileyecek.

www.ledportali.com

15.03.2016