LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

Houston Astros - Kansas City Royals maçı LED ışığında oynanacak

Major Lig takımlarından Houston Astros ve Kansas City Royals 11 Nisan da Musco Lighting’in SportsCluster Green™ LED ışığında Minute Maid Park stadyumunda derbi maç için karşılaşacaklar.

 

Musco LED aydınlatma sistemi montaj edilen stadyumda, yeni aydınlatma sistemi gelecek on yıl içinde işletme maliyetlerinden 1.000.000 US $ fazla tasarruf edilecek. Aydınlatması yenilenen Minute Maid Park görülmemiş seviyede enerji tasarrufu yaparken stadyumda seyirci deneyimini de artırıyor.

 

2000 yılında açıldığında 40.000 kişilik stada montaj edilen metal halide aydınlatmalar, yeni sistem LED aydınlatmalar ile değiştirildi. Önceki aydınlatmalar, enerji tüketimi, bakım maliyetleri açısından verimliliği ve seyirci deneyimi için yeterli efektleri sağlamıyordu. Bu sebeple yetkililer ve Houston spor otoriteleri özelleştirilmiş bir çözüm için Musco Lighting’ten çözüm aradılar.

 

Astros işletmeler yöneticisi, Reid Ryan şu açıklamalarda bulundu:

 

“Biz sürekli, taraftarlarımız ve oyuncularımız için de stadyum deneyimini geliştirmek adına yollar arıyorduk”

 

“Yeni LED aydınlatma sistemi, tüm yıl boyunca enerji verimliliğini artırırken bizim seyir deneyimi bir üst kademeye çıkarmamıza yardımcı olacaktır. 2016 yılında Minute Maid Park alanında maçları yeni ışıkların altında görmek için sabırsızlanıyoruz.”

 

Musco’nun aydınlatma çözümleri, stadyum görevlileri için enerji ihtiyacını azaltarak parasal tasarruf sağlamanın yanında, seyirci deneyimi, televizyon yayınları ve sporcular için çeşitli avantajlar sağlayacaktır.

 

-Enerji kullanımı %52 oranında azalacaktır

-Özel tasarlanmış optik sistemler sayesinde kamaşma azaltılarak oyuncuların topun tam yörüngesini görmesine izi verir

-Seyirciler için sahne gibi bir atmosfer oluşturulur

-Musco’nun uzun vadeli parça ve işçilik garantisi ile bakım ortadan kalkar

 

Musco Lighting başkan yardımcısı Jeff Rogers şu açıklamada bulundu:

 

“Biz dört yıldır sporcular, spor seyircileri için oyun ortamının iyileştirilmesi için enerji tasarruflu çözümlerle müşterilerimize yardımcı oluyoruz. Yeni sistemle Astors’a önümüzdeki on yılda sadece 1.000.000 US$ tasarruf sağlamayacak, bununla birlikte özel efektler ve patentli optik uygulamalarla eğlence seviyesini bir üst seviyeye taşıyacak.”

 

Minute Maid Park uygulaması ile birlikte Musco nun özelleştirilmiş LED Aydınlatma sistemleri birçok uygulamada kullanılıyor; Houston Texans’ NRG Stadium, the San Antonio Spurs’ AT&T Center, and Arsenal Football Club’s Emirates Stadium, bunlardan birkaçı.

www.ledportali.com

11.03.2016