LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

Asya’da bir ışık festivali; i Light Marina Bay

i Light Marina Bay, Asyanın önde gelen sürdürülebilir sanatsal ışık festivalidir. Bu yıl dördüncüsü Singapur’un ikonik semti Marina Bay’da 4-27 Mart 2106 tarihlerinde düzenlenmektedir.

 

2016 yılı ‘ In Praise of Shadows ‘ (Işığa övgü) temalı festivale dünyanın dört bir yanından gelen 25 çevresel sürdürülebilir yaratıcı, yetenekli ve yenilikçi 25 ışık enstelasyonu bulunmaktadır. Akılı aydınlatmalar sayesinde, Marine Bay kenarı ışık, renk ve gölge ile her yaştan insan için eğlenceli değişken bir ekrana dönüşecek.

 

Katılan sanatçılar tarafından, sürdürülebilir bir gelecek için çevreye sorumlu davranışları teşvik etmek için, geri dönüşümlü malzemelerin de kullanıldığı ve çarpıcı ışık enstelasyonlarının oluşturulması ve enerji verimli aydınlatma teknolojilerin kullanılması benimsenmiştir. Festivalin her yönü ile çevreye olan taahhüdünü karşılamak için kaynakların daha etkin ve verimli kullanılması bir yöntem olarak kabul edilmiştir.

 

Kentsel mekanın görsel sanat ve muhteşem vitrin olma ötesinde, ayrıca 4 haftalık festival süresince bir dizi etkinlik ve programlar sunulmaktadır. Enerjik performansları, nefis açık akşam yemeği seçenekleri, çekici atölye çalışmaları ve daha fazlası ile i Light Marina Bay 2016 ziyaretçilerine çoklu duyumsal deneyimler sunuyor.

www.ledportali.com

08.03.2016