LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

Üç yapraklı solar yonca ‘Clover’

Mathieu Lehanneur, şehir mobilyaları ile mimari tasarımı bir araya getiren Fransız bir tasarımcı. Şarjı çok çabuk biten telefon sahiplerinin en yakın elektrik kaynağını bulma endişesi, kendisine Clover ismini verdiği doğa dostu bir ürün geliştirmek için ilham vermiş.

 

Türkçe’de yonca anlamına gelen ürün, geometrisini üç yapraklı bir yoncadan almış. Güneş enerjisi ile şarj edilen LED lambalar ve konforlu bir oturma düzeni sayesinde mobil araçlarınızı rahatlıkla şarj edebiliyorsunuz.

 

Oturma alanı bölgede bulunan farklı ahşap türlerinden üretilerek, tarihi dokuya uyum sağlamış. İlk Clover Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı (COP) 21 bünyesinde ilk misafirlerini ağırladı. Fransa Çevre Bakanlığı’na bağlı Sürdürülebilir Kalkınma ve Enerji departmanı projenin sponsoru oldu. Aynı zamanda Huawei’nin de baş tasarımcısı olan Lehanneur, 2012 yılında da Paris Rond Point des Champs-Élysées’te açık Wİ-Fİ istasyonu kurmuştu. Lehanneur, tasarımlarıyla doğa ve teknolojinin uyum içinde bir araya getirilebileceğini gösteriyor. (Haber kaynağı ve görseller: http://www.solarbaba.com/tasarim/uc-yaprakli-solar-yonca-clover)

www.ledportali.com

28.01.2016