LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

Selendi`ye çevre dostu aydınlatma

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Selendi ilçesinde yer alan cadde ve sokaklarda bulunan aydınlatma direklerine led ampul takarak, enerji tasarrufu sağladı.

 

Manisa Büyükşehir Belediyesi il genelinde yürüttüğü çevreci uygulamalarını her geçen gün artırarak sürdürüyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler tarafından Selendi’nin Adnan Menderes Caddesi, Atatürk Caddesi, Şehir Astsubay Kamil Yılmaz Caddesi ve Akarsu Sokak’ta yer alan aydınlatma direklerinin lambalarını led ampullerle değiştirdi.

 

Cadde ve sokaklarda yer alan yaklaşık 500 aydınlatma direğinde çalışma yaptıklarını belirten ekipler, çalışmaların tüm ilçelerde de devam edeceğini söyledi.

 

Ekipler, cadde ve sokakların tasarruflu led ampullerle değiştirilmesinin ardından Fatih Mahallesi Mehmet Bey Parkı, Kurtuluş Mahallesi 3 Eylül Kurtuluş Parkı, Eski Camii Mahallesi Parkı’nda da çalışmalar yaparak ilçe genelinde çalışmalarını sürdürdü.

 

Yapılan çalışmaların ardından ilçenin daha aydınlık bir görünüme kavuştuğunu belirten vatandaşlar; “Önceden ilçemizdeki lambalar çok sönük yanıyordu. Özellikle, akşam saatlerinde işten eve dönen kadınlar için güvenli olmayan bir durum söz konusuydu. Şimdi yapılan çalışmalarla ilçemiz ışıl ışıl oldu. İlçemizde yaptığı hizmetlerden dolayı Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür ederiz” diye konuştular. 

(İHA) www.milliyet.com

19.01.2016