LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

KENT ESTETİĞİNDE DE ÖNDE

Keçiörenlilerin yaşamını kolaylaştıran düzenlemelere devam eden Keçiören Belediyesi, kent estetiğine yönelik de önemli çalışmalara imza atıyor.

 

Keçiören Belediyesi 2015 yılında vatandaşların çıkmakta zorlandığı dik yokuşlu 37 sokakta toplam bin 506 metre merdivenli yol imalatı gerçekleştirdi.

 

Kışın karlı havalarda özellikle çocuk ve yaşlıların kayıp düşme tehlikesi yaşadığı, yazın ise güneşli havalarda çıkmakta zorlandığı dik yokuşlu sokaklar için çözüm Keçiören Belediyesi’nden geldi. Farklı mahallelerdeki dik ve dar sokaklara yeni merdivenler yapan Keçiören Belediyesi, ilçenin coğrafi konumundan dolayı vatandaşlar için büyük bir sorun olan yokuş problemini ortadan kaldırdı. Yeni merdivenler, taraklı, mozaik kaplamalı ve paslanmaz çelik korkuluklarla daha güvenli ve kullanışlı hale getirildi. Renkli görünümüyle hem kent estetiğini zenginleştiren hem de merdiven çıkmayı daha keyifli hale getiren merdivenli yollar şehre ayrı bir canlılık kattı.

 

19 PARKTA DAHA LED TEKNOLOJİLİ AYDINLATMA

Yüksek performansla enerji tasarrufu sağlaması ve uzun ömürlü olması nedeniyle parklarda LED aydınlatma sistemine geçen Keçiören Belediyesi, mikro ölçekte ilçe ekonomisine makro ölçekte ise ülke ekonomisine katkıda bulunmaya devam ediyor. Tasarruf ampullü iki direğin aydınlattığı alanı sadece bir direk ile aydınlatabilen LED teknolojisi sayesinde, 19 parkta daha yüzde 44 oranında enerji tasarrufu sağlandı. 11 parkta da LED teknolojili CNC duba uygulamasına geçildi. (İHA)

www.milliyet.com.tr

30.12.2015