LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

Cenevre’de yılbaşı ışık gösterisi

2014 yılında başlatılan büyüleyici ışık festivali Geneva LUX, İsviçreli kentin şehir merkezi sokakları ve kamu binalarında ikinci defa geri geldi. Bu program için yerel ve uluslararası sanatçılar ve tasarımcılar davet edildi. Bu yalnızca sanatsal bir yenilik değil, aynı zamanda aydınlatmaların uygulamasında teknik ilerlemeleri gösteriyor.

 

2015 yılı çalışmalarında 6 sı yeni 10 çalışma, mimarlık ve tasarım stüdyoları tarafından 48 benzersiz aydınlatma eseri tasarlandı.

 

Lux.lge olarak adlandırılan çok katmanlı harika ışıklı eserler rastgele bir şekilde Ren du Mont Blanc üzerinde geziniyor. Tasarımcılara göre; ”Bu yapay atmosfer sadece kişisel bir deneyimi çağrıştırmakla birlikte, aynı zamanda insanların nasıl hareket ettiğini ve farklı yoğunlukta alanlar oluşturduğunu ve arklı kurgu algılamaları için şemalar değiştirilerek uzayda etkisinin görünümü için tasarlanmıştır.”

 

Çapları 63-250 cm arasında değişen ışılı eserler için, 2700 LED, 1200 metre silikon esnek LED, 650 metre ışıklı kordon ve 60 metre esnek şerit LED kullanıldı.

www.ledportali.com

29.12.2015