LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

Off-Grid (Ada) Sistemleri (Akülü Sistemler)

Ada sistemleri genellikle şebeke elektriğinin hiç bulunmadığı ya da şebeke iletim hattından uzak olan yerlerde kurulmaktadır. Özellikle yayla-dağ evleri, çiftlik evleri, alarm-güvenlik-kamera, haberleşme, telsiz istasyonu, aydınlatma, otomasyon, kontrol, scada, endüstriyel tarzı kurulumlarda yaygındır. Bu tip uygulama ve ihtiyaçlar için, güneş enerjisi sisteminin kurulum maliyetleri yeni hat çekilme maliyetlerine göre daha uygun olabilmektedir.

 

İlave olarak rüzgar potansiyeli yüksek ise rüzgar enerjisi destekli güneş enerjili sistemlerin birlikte (hibrid) kullanılması sistem maliyetini düşürebilmekte ve enerji arz güvenliğini arttırmaktadır.

 

Şebeke elektriğinin mevcut olduğu yerlerde ise, elektrik kesintilerine ve voltaj düşüklüğü-dalgalanması gibi şebeke problemlerine karşı önlem olarak kullanılabilir. Kesintisiz elektrik enerjisi ile birlikte, voltaj regülasyonu (regülatörü) işlevi de görür. Kullanıcıya güvenlik ve konfor sağlar. Konut-Ev, Büro-Ofis-İşyeri, Taşınabilir-Mobil vb. uygulamalar için ideal çözümler sağlanabilir.

 

Temel Sistem Bileşenleri (Başlıca Ekipmanlar) Şunlardır;

 

Güneş Enerjisi Modülü / Güneş Paneli

Güneşin ışın enerjisini doğrudan elektrik enerjisine çevirir.

 

Şarj Regülatörü / Solar Şarj Kontrol

Güneş enerjisi modülünden gelen enerjinin en verimli şekilde kullanılması ile aşırı şarj ve boşalmaya karşı koruma sağlar.

 

Batarya / Akümülatör

Güneş enerjisi sistemlerinde genelde solar jel bataryalar tercih edilmektedir. Solar jel bataryalar, boşaltma çevrimleri olarak adlandırılan çok sayıda boşalma (deşarj-şarj) için tasarlanmıştır ve bakım gerektirmezler, gaz sızdırmazlar. Dış ortam sıcaklık değişimlerinde de çalışırlar, kendiliğinden boşalma oranları çok düşüktür ve buna karşın uzun bir kullanım ömrüne sahiptirler.

 

DC/AC İnvertör

Sistemdeki bataryanın DC geriliminden AC gerilim üretir.

 

Off-Grid / Stand Alone / Solar Power Systems / Solar Electricity / Solar Lighting

Contact and Showroom : Norm Energy Systems, Istanbul Turkey

www.solar-academy.com

www.solar-bazaar.com

www.solar-santral.com